Licensed to Carrollton High School- GA  HY-TEK's Meet Manager 5/7/2012 12:18 PM
                     GRPA Class B/C State Track Meet 2012                      
                    Carrollton High School Grisham Stadium                     
                                    Results                                    
 
Girls 50 Meter Dash 7 - 8 year olds
===================================================================
  State GRPA: @  6.53  5/1/2010    Trinity Mercer, Effingham Co 1              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tillman, Kalihay          04 Swains-Emanuel 1          8.42q  2 
  2 Harris, Keiniah           04 Irwin CO 3                8.49q  2 
  3 Lyles, Anyiah             04 Sumter CO 3               8.79q  1 
  4 Simmons, Tyonna           04 Appling CO 2              8.82q  3 
  5 Sailem, Brittany          04 Appling CO 2              8.92q  1 
  6 Wadley, Lauren            04 Swains-Emanuel 1          8.93q  1 
  7 Whitfield, Jan'Nyyah      04 Douglas Cof 2             9.03q  3 
  8 Davis, Katrina            04 Villa Rica 4              9.09q  1 
  9 Taleb, Bravynn            04 Warner Robins 6           9.10   3 
 10 Ellis, Kagen              04 Camden Co 2               9.12   2 
 11 Ross, Jayla               04 Walton Co 6               9.18   2 
 12 Dunson, Dylan             05 Carroll CO 4              9.19   3 
 13 Jordan, Malaysia          04 Irwin CO 3                9.21   3 
 14 Davis, Rezena             04 Barrow Co 7               9.55   2 
 15 Frazier, Amiya            05 Carrollton 4              9.62   3 
 16 Millsap, Jaliyah          04 Walton Co 6               9.69   1 
 17 Barnett, Kadyn            04 Jackson Co 7             11.04   2 
 
Girls 50 Meter Dash 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @  6.53  5/1/2010    Trinity Mercer, Effingham Co 1              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harris, Keiniah           04 Irwin CO 3                8.45  
  2 Lyles, Anyiah             04 Sumter CO 3               8.60  
  2 Tillman, Kalihay          04 Swains-Emanuel 1          8.60  
  4 Wadley, Lauren            04 Swains-Emanuel 1          8.85  
  5 Sailem, Brittany          04 Appling CO 2              8.86  
  6 Davis, Katrina            04 Villa Rica 4              8.87  
  7 Simmons, Tyonna           04 Appling CO 2              8.97  
  8 Whitfield, Jan'Nyyah      04 Douglas Cof 2             9.21  
 
Girls 100 Meter Dash 7 - 8 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 15.06  1995        Dorothy Holt, Liberty County                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Montgomery, Kierra        04 Villa Rica 4             16.26q  2 
  2 Tillman, Kalihay          04 Swains-Emanuel 1         16.33q  2 
  3 Lyles, Anyiah             04 Sumter CO 3              16.42q  3 
  4 Washington, Mariah        04 Fort ST 2                16.46q  3 
  5 Mobley, Azariah           04 Warner Robins 6          16.53q  1 
  6 Gallon, Azarria           04 Swains-Emanuel 1         17.18q  1 
  7 Pittman, Jada             04 Jackson Co 7             17.19q  3 
  8 Davis, Katrina            04 Villa Rica 4             17.53q  3 
  9 Kitchens, Adasia          04 Sumter CO 3              17.54   1 
 10 Simmons, Tyonna           04 Appling CO 2             17.62   1 
 11 Ross, Jayla               04 Walton Co 6              17.66   3 
 12 Whitfield, Jan'Nyyah      04 Douglas Cof 2            17.70   2 
 13 Harvey, Tykeria           04 Sumter CO 3              18.02   2 
 14 Millsap, Jaliyah          04 Walton Co 6              18.36   3 
 15 Jones, Ja'Niya            04 Walton Co 6              18.49   2 
 16 Frazier, Amiya            05 Carrollton 4             18.82   1 
 17 Tuck, Sarah               05 Jefferson 7              20.74   2 
 18 Gloeckner, Katie          05 Dawson Co 7              21.01   1 
 
Girls 100 Meter Dash 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 15.06  1995        Dorothy Holt, Liberty County                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Montgomery, Kierra        04 Villa Rica 4             16.18  
  2 Mobley, Azariah           04 Warner Robins 6          16.65  
  3 Lyles, Anyiah             04 Sumter CO 3              16.66  
  4 Gallon, Azarria           04 Swains-Emanuel 1         17.04  
  5 Pittman, Jada             04 Jackson Co 7             17.12  
  6 Washington, Mariah        04 Fort ST 2                17.17  
  7 Tillman, Kalihay          04 Swains-Emanuel 1         17.18  
  8 Davis, Katrina            04 Villa Rica 4             17.40  
 
Girls 200 Meter Dash 7 - 8 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 31.45  2003        Jaimaiya Maxwell, Camden County             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Kamille           04 Camden Co 2              33.70q  1 
  2 Harris, Keiniah           04 Irwin CO 3               34.55q  3 
  3 Everette, Taniyah         04 Warner Robins 6          34.73q  2 
  4 Washington, Mariah        04 Fort ST 2                35.23q  3 
  5 Montgomery, Kierra        04 Villa Rica 4             36.35q  2 
  6 Pittman, Jada             04 Jackson Co 7             37.46q  1 
  7 Jordan, Malaysia          04 Irwin CO 3               37.92q  1 
  8 Harvey, Tykeria           04 Sumter CO 3              38.80q  3 
  9 Cooke, Armani             05 States-Bulloch 1         38.86   3 
 10 Johnson, Kimmley          04 States-Bulloch 1         38.94   1 
 11 Walker, Makayla           04 Walton Co 6              39.14   1 
 12 Caldwell, Sophie          04 Carrollton 4             39.53   2 
 13 Gibson, Nyla              04 Villa Rica 4             39.85   3 
 14 Jones, Ja'Niya            04 Walton Co 6              40.04   2 
 15 Storey, Emma              04 Jefferson 7              44.74   2 
 -- Swain, Jala               04 Telfair 2                  DNS   2 
 -- Davis, Rezena             04 Barrow Co 7                DNS   3 
 
Girls 200 Meter Dash 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 31.45  2003        Jaimaiya Maxwell, Camden County             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Everette, Taniyah         04 Warner Robins 6          33.43  
  2 Thomas, Kamille           04 Camden Co 2              34.25  
  3 Harris, Keiniah           04 Irwin CO 3               34.38  
  4 Montgomery, Kierra        04 Villa Rica 4             35.88  
  5 Washington, Mariah        04 Fort ST 2                37.29  
  6 Pittman, Jada             04 Jackson Co 7             37.36  
  7 Harvey, Tykeria           04 Sumter CO 3              39.62  
  8 Jordan, Malaysia          04 Irwin CO 3               40.29  
 
Girls 400 Meter Run 7 - 8 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 1:15.32  5/3/2008    Daloria Boone, Baldwin Co 6               
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Simmons, Amillians        04 Baldwin Co 6           1:18.82   1 
  2 Tudryn, Sage              04 Warner Robins 6        1:20.91   1 
  3 Thomas, Kamille           04 Camden Co 2            1:25.78   1 
  4 MACKEY, Jen'L             04 Villa Rica 4           1:29.49   1 
  5 Caldwell, Sophie          04 Carrollton 4           1:31.84   1 
  6 Storey, Emma              04 Jefferson 7            1:34.74   2 
  7 Stanley, Bailee           04 Jefferson 7            1:36.34   1 
  8 Ward, A'Jaiah             05 Carrollton 4           1:41.07   2 
  9 Stovall, Zaylin           05 States-Bulloch 1       1:41.14   2 
 10 Burke, Maris              05 Dawson Co 7            1:41.33   1 
 -- Cowart, Emma              04 Morgan Co 6                DNS   2 
 -- Wright, Kelviyona         04 Appling CO 2               DNS   1 
 -- Wright, Rylee             04 Telfair 2                  DNS   2 
 
Girls 800 Meter Run 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 3:00.60  1996        Kelly O'Hara, Peachtree City              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simmons, Amillians        04 Baldwin Co 6           3:15.93  
  2 MACKEY, Jen'L             04 Villa Rica 4           3:21.47  
  3 Bremaman, Emily           04 Jones Co 6             3:34.17  
  4 Bowers, Reagan            04 Brantley Co 2          3:52.24  
  5 Tuck, Sarah               05 Jefferson 7            3:56.60  
  6 Lee, Annabeth             04 Jefferson 7            5:03.31  
 -- Cowart, Emma              04 Morgan Co 6                DNS  
 -- Salazar, Angelina         04 Telfair 2                  DNS  
 -- Ward, Johnya              05 Telfair 2                  DNS  
 
Girls 4x100 Meter Relay 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 1:04.55  2000        Carrollton                                
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Warner Robins 6  'A'                                1:06.65  
  2 Camden County 2  'A'                                1:10.69  
  3 Swainsboro-Emanuel 1  'A'                           1:12.75  
  4 Sumter County 3  'A'                                1:13.34  
  5 Jefferson 7  'A'                                    1:31.11  
 -- Villa Rica 4  'A'                                        DQ   out of zone
 
Girls 4x400 Meter Relay 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 5:36.02  1999        Liberty County                            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Warner Robins 6  'A'                                6:02.07  
  2 Villa Rica 4  'A'                                   6:13.32  
  3 Camden County 2  'A'                                6:29.39  
  4 Jefferson 7  'A'                                    7:44.59  
 
Girls Long Jump 7 - 8 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 12-01.50  2000        Floristine Tigner, Carrollton            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Washington, Mariah        04 Fort ST 2              9-02.50      2.80m 
  2 Thomas, Kamille           04 Camden Co 2            9-01.75      2.78m 
  3 Bremaman, Emily           04 Jones Co 6             8-10.75      2.71m 
  4 Frazier, Amiya            05 Carrollton 4           8-10.00      2.69m 
  5 Johnson, Egypt            04 Camden Co 2            8-01.50      2.47m 
  6 Mobley, Azariah           04 Warner Robins 6        8-00.00      2.43m 
  7 Payne, Justice            04 Irwin CO 3             7-08.25      2.34m 
  8 Everette, Taniyah         04 Warner Robins 6        7-05.75      2.27m 
  9 Pittman, Jada             04 Jackson Co 7           6-09.00      2.05m 
 10 Storey, Emma              04 Jefferson 7            6-07.75      2.02m 
 11 Freeman, Tara             05 Carroll CO 4          J6-07.75      2.02m 
 12 Johnson, Zara             04 Irwin CO 3             6-02.75      1.89m 
 13 Johnson, Kimmley          04 States-Bulloch 1       6-00.00      1.82m 
 14 Jordan, Malaysia          04 Irwin CO 3             5-10.00      1.77m 
 15 Tuck, Sarah               05 Jefferson 7            5-09.50      1.76m 
 16 Murphy, Jada              04 Swains-Emanuel 1       5-09.00      1.75m 
 17 Johnson, Hannah           04 Carroll CO 4           1-01.50      0.34m 
 
Girls Softball Throw Softball Thr 7 - 8 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 89-02  2002        Erin Dixon, Swainsboro                      
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Horton, Gracie            04 Appling CO 2          60-03.00     18.36m 
  2 Tanner, Alexus            04 States-Bulloch 1      53-04.00     16.25m 
  3 Land, Tori                05 Jones Co 6            48-08.00     14.83m 
  4 Wedgewood, Susannah       04 Carroll CO 4          47-00.00     14.32m 
  5 Laster, Jaiylah           04 Irwin CO 3            45-07.00     13.89m 
  6 Ellis, Kagen              04 Camden Co 2           43-00.00     13.10m 
  7 Taleb, Bravynn            04 Warner Robins 6       42-08.00     13.00m 
  8 Buchanan, Malaysia        05 Carrollton 4          42-05.00     12.92m 
  9 McKay, Ashley             04 Thomasville Y 3       38-08.00     11.78m 
 10 Banks, Elyssa             04 Barrow Co 7           37-02.00     11.32m 
 11 MACKEY, Jen'L             04 Villa Rica 4          32-03.00      9.82m 
 12 Burke, Maris              05 Dawson Co 7           29-00.00      8.83m 
 13 Lee, Annabeth             04 Jefferson 7           26-04.00      8.02m 
 -- Jones, Breanna            04 Walton Co 6                DNS            
 -- Higdon, Lily              04 Effingham CO 1             DNS            
 
Girls Standing Jump Standing Lon 7 - 8 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  6-05  2002        Donna Davis, Dublin-Laurens                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Whitfield, Jan'Nyyah      04 Douglas Cof 2          5-06.75      1.69m 
  2 Davis, Katrina            04 Villa Rica 4           5-02.75      1.59m 
  3 Williams, Jalyan          05 Swains-Emanuel 1       4-10.75      1.49m 
  4 Davis, Rezena             04 Barrow Co 7            4-10.00      1.47m 
  5 Dunson, Dylan             05 Carroll CO 4           4-08.25      1.42m 
  6 Tudryn, Sage              04 Warner Robins 6       J4-08.25      1.42m 
  7 Babbs, Kira               04 Carroll CO 4           4-05.25      1.35m 
  8 Ellis, Kagen              04 Camden Co 2            4-04.50      1.33m 
  9 Barnett, Kadyn            04 Jackson Co 7           4-04.25      1.32m 
 10 Lamar, Tykeria            05 Jones Co 6             4-02.75      1.28m 
 11 Stanley, Bailee           04 Jefferson 7            4-00.50      1.23m 
 12 Wilson, Marlasia          04 Crisp CO 3             3-05.25      1.04m 
 -- Cowart, Emma              04 Morgan Co 6                DNS            
 -- Washington, Ashari        04 States-Bulloch 1           DNS            
 -- Dunnavant, Abbie          04 Crisp CO 3                 DNS            
 -- Swain, Jala               04 Telfair 2                  DNS            
 
Girls 50 Meter Dash 9 - 10 year olds
===================================================================
  State GRPA: @  7.14  5/9/2009    Breona Dicker, Appling Co 2                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Asianiah           02 Swains-Emanuel 1          7.75q  1 
  2 Sistrunk, Allison         02 Fort ST 2                 8.02q  2 
  3 Cherry, A'Joyus           02 Baldwin Co 6              8.07q  1 
  4 Austell, D'Liyah          02 Brunswick  2              8.10q  1 
  4 Thomas, Passion           03 Sumter CO 3               8.10q  1 
  6 Neurell, Cheyenne         02 Warner Robins 6           8.11q  2 
  7 Jordan, Nysha             02 Irwin CO 3                8.12q  2 
  8 Vaughn, Shamari           03 Carrollton 4              8.13q  2 
  9 Abrams, Lyrri             02 Sumter CO 3               8.33   2 
 10 Nunn, Shania              02 Carrollton 4              8.48   1 
 10 Dixon, Janayia            02 Baldwin Co 6              8.48   2 
 12 Wynn, Syraia              03 Wayne Co 2                8.50   1 
 13 McEwen, Kaleigh           03 Carrollton 4              9.10   2 
 14 James, Antoinette         02 Barrow Co 7               9.28   1 
 15 Benton, Aleah             03 Jefferson 7               9.38   2 
 16 Mauldin, Taylor           03 Jackson Co 7              9.49   1 
 
Girls 50 Meter Dash 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @  7.14  5/9/2009    Breona Dicker, Appling Co 2                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Brown, Asianiah           02 Swains-Emanuel 1          7.84  
  2 Sistrunk, Allison         02 Fort ST 2                 8.01  
  3 Cherry, A'Joyus           02 Baldwin Co 6              8.10  
  4 Austell, D'Liyah          02 Brunswick  2              8.14  
  5 Thomas, Passion           03 Sumter CO 3               8.18  
  6 Vaughn, Shamari           03 Carrollton 4              8.19  
  7 Jordan, Nysha             02 Irwin CO 3                8.21  
  8 Neurell, Cheyenne         02 Warner Robins 6           8.32  
 
Girls 100 Meter Dash 9 - 10 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 13.20  2002        Floristine Tigner, Carrollton               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Lashanti        02 Carrollton 4             13.95q  1 
  2 Brown, Asianiah           02 Swains-Emanuel 1         14.79q  2 
  3 Brezial, Mya              02 Jones Co 6               15.07q  1 
  4 Cherry, A'Joyus           02 Baldwin Co 6             15.27q  2 
  5 Sistrunk, Allison         02 Fort ST 2                15.39q  3 
  6 Richardson, Klarke        03 Brunswick  2             15.62q  3 
  7 Neurell, Cheyenne         02 Warner Robins 6          15.69q  1 
  8 Thomas, Passion           03 Sumter CO 3              15.73q  3 
  9 Vaughn, Shamari           03 Carrollton 4             15.76   2 
 10 Wallace, Takara           02 Effingham CO 1           15.80   2 
 11 Slater, Iyanna            02 Fort ST 2                15.81   2 
 12 Adams, Imani              03 Irwin CO 3               16.17   1 
 13 Summerour, Angel          02 Jefferson 7              17.52   3 
 14 Moore, Sarah              02 Jefferson 7              17.82   2 
 15 Mauldin, Taylor           03 Jackson Co 7             18.29   3 
 -- Ward, Terren              02 Wayne Co 2                  DQ   3 
 -- Brown, Yasmine            02 Carroll CO 4               DNS   1 
 
Girls 100 Meter Dash 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 13.20  2002        Floristine Tigner, Carrollton               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Williams, Lashanti        02 Carrollton 4             13.98  
  2 Brezial, Mya              02 Jones Co 6               15.02  
  3 Brown, Asianiah           02 Swains-Emanuel 1         15.06  
  4 Sistrunk, Allison         02 Fort ST 2                15.58  
  5 Cherry, A'Joyus           02 Baldwin Co 6             15.84  
  6 Neurell, Cheyenne         02 Warner Robins 6          16.07  
  7 Richardson, Klarke        03 Brunswick  2             16.10  
  8 Thomas, Passion           03 Sumter CO 3              16.12  
 
Girls 200 Meter Dash 9 - 10 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 28.13  2002        Floristine Tigner, Carrollton               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Lashanti        02 Carrollton 4             28.74q  1 
  2 Austell, D'Liyah          02 Brunswick  2             31.55q  2 
  3 Luckey, Tamia             02 Warner Robins 6          31.65q  2 
  4 Brezial, Mya              02 Jones Co 6               31.94q  2 
  5 Foston, Cire              02 Baldwin Co 6             31.98q  1 
  6 Nixon, Jeleere            03 Brunswick  2             32.07q  1 
  7 Jordan, Nysha             02 Irwin CO 3               32.70q  2 
  8 Wallace, Takara           02 Effingham CO 1           33.38q  1 
  9 Scott, Sanaya             02 Camden Co 2              33.69   2 
 10 Clark, Tynasia            02 Metter-Candler 1         34.29   2 
 11 Adams, Imani              03 Irwin CO 3               34.39   1 
 12 Brown, Yasmine            02 Carroll CO 4             34.54   1 
 13 Moore, Sarah              02 Jefferson 7              37.14   1 
 14 Summerour, Angel          02 Jefferson 7              37.43   2 
 15 Oliver, Miyah             02 Villa Rica 4             37.55   2 
 16 James, Antoinette         02 Barrow Co 7              37.76   1 
 
Girls 200 Meter Dash 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 28.13  2002        Floristine Tigner, Carrollton               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Williams, Lashanti        02 Carrollton 4             29.09  
  2 Austell, D'Liyah          02 Brunswick  2             31.54  
  3 Brezial, Mya              02 Jones Co 6               31.81  
  4 Luckey, Tamia             02 Warner Robins 6          32.13  
  5 Foston, Cire              02 Baldwin Co 6             32.36  
  6 Nixon, Jeleere            03 Brunswick  2             32.60  
  7 Jordan, Nysha             02 Irwin CO 3               33.31  
  8 Wallace, Takara           02 Effingham CO 1           33.86  
 
Girls 400 Meter Run 9 - 10 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 1:08.44  2001        Amber Harper, Baldwin County              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Foston, Cire              02 Baldwin Co 6           1:12.96q  2 
  2 Nixon, Jeleere            03 Brunswick  2           1:13.51q  3 
  3 Richardson, Klarke        03 Brunswick  2           1:13.54q  1 
  4 Cole, Sanjayla            02 Jones Co 6             1:15.19q  3 
  5 Scott, Sanaya             02 Camden Co 2            1:18.13q  2 
  6 Williamson, Rakerra       02 Metter-Candler 1       1:18.24q  2 
  7 Risper, Shania            02 Villa Rica 4           1:19.32q  1 
  8 Patridge, Macie           03 Jackson Co 7           1:19.52q  2 
  9 Johnson, Zymelia          02 Crisp CO 3             1:20.23   1 
 10 Day, Kara                 02 Irwin CO 3             1:20.96   1 
 11 Downing, Kinaday          02 Jones Co 6             1:21.27   2 
 12 Ferrell, Sarissa          02 Metter-Candler 1       1:23.44   3 
 13 Oliver, Marissa           03 Villa Rica 4           1:25.34   3 
 14 Bowles, Sydney            02 Jefferson 7            1:25.91   2 
 15 Colson, Zakiya            02 Crisp CO 3             1:31.84   3 
 16 Wall, Madison             02 Jackson Co 7           1:33.85   3 
 17 Dallas, Jada              02 Carrollton 4           1:34.63   1 
 
Girls 400 Meter Run 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 1:08.44  2001        Amber Harper, Baldwin County              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Nixon, Jeleere            03 Brunswick  2           1:11.78  
  2 Richardson, Klarke        03 Brunswick  2           1:12.50  
  3 Foston, Cire              02 Baldwin Co 6           1:12.75  
  4 Cole, Sanjayla            02 Jones Co 6             1:16.36  
  5 Scott, Sanaya             02 Camden Co 2            1:17.77  
  6 Patridge, Macie           03 Jackson Co 7           1:19.29  
  7 Risper, Shania            02 Villa Rica 4           1:19.46  
  8 Williamson, Rakerra       02 Metter-Candler 1       1:27.33  
 
Girls 800 Meter Run 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 2:49.93  2001        Kelsi Billings, Carroll County            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stephens, De'Aisha        02 Baldwin Co 6           3:02.02  
  2 Crespo, Sania             02 Cusseta-Chatt 3        3:04.08  
  3 Parker, Emily             03 Jefferson 7            3:05.09  
  4 Patridge, Macie           03 Jackson Co 7           3:05.96  
  5 Robinson, Dawson          02 Jones Co 6             3:06.12  
  6 Doster, Laney             03 Jones Co 6             3:07.77  
  7 Bowles, Sydney            02 Jefferson 7            3:16.44  
  8 Smith, Dashanti           02 Appling CO 2           3:20.28  
  9 Clay, Hannah              03 States-Bulloch 1       3:37.62  
 10 Lawson, Jordan            02 Crisp CO 3             3:40.06  
 11 Berryhill, Brooklyn       03 Villa Rica 4           3:40.15  
 12 Middlebrooks, Lexi        02 Carrollton 4           3:48.27  
 13 Wilbanks, Kiarra          03 Carrollton 4           5:00.00  
 -- Cook, Shayla              03 Telfair 2                  DNS  
 -- Rhett, Jeleah             03 Brunswick  2               DNS  
 -- White, Paige              02 Telfair 2                  DNS  
 
Girls 1600 Meter Run 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 6:10.54  5/9/2009    Parker-Paige Boline, WALTON CO 6          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stephens, De'Aisha        02 Baldwin Co 6           6:36.84  
  2 Doster, Laney             03 Jones Co 6             6:38.49  
  3 Parker, Emily             03 Jefferson 7            6:39.95  
  4 Robinson, Dawson          02 Jones Co 6             6:50.76  
  5 Swain, Aubree             03 Appling CO 2           7:13.06  
  6 James, Anna               03 Thomasville Y 3        7:24.21  
  7 Mock, Hannah              02 States-Bulloch 1       7:55.94  
  8 Reed, Rainey              03 Jackson Co 7           7:59.53  
 -- Hardee, Arlaysha          02 Telfair 2                  DNS  
 -- Scruggs, Madelyn          03 Brantley Co 2              DNS  
 
Girls 4x100 Meter Relay 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 57.41  5/9/2009    Baldwin County 6, Baldwin Co 6              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Brunswick 2  'A'                                    1:01.25  
  2 Baldwin County 6  'A'                               1:02.06  
  3 Carrollton 4  'A'                                   1:02.54  
  4 Irwin County 3  'A'                                 1:03.83  
  5 Jefferson 7  'A'                                    1:12.19  
 
Girls 4x400 Meter Relay 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 5:07.03  5/10/2009   Baldwin County 6, Baldwin Co 6            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Brunswick 2  'A'                                    5:03.50@ 
  2 Baldwin County 6  'A'                               5:17.49  
  3 Carrollton 4  'A'                                   5:38.37  
  4 Jefferson 7  'A'                                    6:00.20  
  5 Crisp County 3  'A'                                 6:42.21  
 
Girls High Jump 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  4-00  2002        Kaneesha Holt, Liberty County               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dicker, Harmony           02 Appling CO 2           3-02.00      0.96m 
  2 Hill, Baylie              02 Jackson Co 7           3-00.00      0.91m 
 
Girls Long Jump 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 13-10.50  2002        Floristine Tigner, Carrollton            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Lashanti        02 Carrollton 4          11-11.50      3.64m 
  2 Nixon, Jeleere            03 Brunswick  2          10-08.50      3.26m 
  3 Brown, Asianiah           02 Swains-Emanuel 1      10-06.00      3.20m 
  4 Johnson, Armani           02 Irwin CO 3            10-05.00      3.17m 
  5 Neurell, Cheyenne         02 Warner Robins 6       10-02.50      3.11m 
  6 Gilpin, Chrisraine        03 States-Bulloch 1      10-01.50      3.08m 
  7 Oliver, Miyah             02 Villa Rica 4          10-01.25      3.07m 
  8 Vaughn, Shamari           03 Carrollton 4           9-11.50      3.03m 
  9 Luckey, Tamia             02 Warner Robins 6        9-09.00      2.97m 
 10 Patridge, Macie           03 Jackson Co 7           9-06.75      2.91m 
 11 Wallace, Takara           02 Effingham CO 1         9-05.50      2.88m 
 12 Crespo, Sania             02 Cusseta-Chatt 3        8-11.50      2.73m 
 13 Wilson, Amber             02 Irwin CO 3             8-10.75      2.71m 
 14 Bradshaw, Z'Kerra         02 Douglas Cof 2          8-07.75      2.63m 
 15 Green, Zyon               03 Wayne Co 2             8-07.00      2.61m 
 16 Summerour, Angel          02 Jefferson 7            7-08.25      2.34m 
 17 Howard, Abigail           02 Jefferson 7            5-09.75      1.77m 
 -- Stephens, De'Aisha        02 Baldwin Co 6              FOUL            
 
Girls Shot Put 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 25-02  5/2/2008    Morgan Reynolds, Appling Co 2               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Shazania         02 States-Bulloch 1      20-05.50      6.23m 
  2 Ward, Terren              02 Wayne Co 2            20-02.00      6.14m 
  3 Clark, Tynasia            02 Metter-Candler 1      17-06.00      5.33m 
  4 Sistrunk, Allison         02 Fort ST 2             17-00.50      5.19m 
  5 Downing, Kinaday          02 Jones Co 6            16-09.25      5.11m 
  6 Jones, Anessa'Shae        03 Warner Robins 6       15-10.50      4.83m 
  7 Murphy, Trista            03 Appling CO 2          15-01.00      4.59m 
  8 Tolder, Asia              03 Walton Co 6           14-08.00      4.47m 
  9 Nunn, Shania              02 Carrollton 4          14-04.50      4.38m 
 10 Wilbanks, Kiarra          03 Carrollton 4          12-00.50      3.67m 
 11 Royal, Joneva             02 Swains-Emanuel 1      11-02.00      3.40m 
 
Girls Softball Throw Softball Thr 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 112-10  5/10/2009   Destiny Gaudlock, JACKSON CO 7             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Foston, Cire              02 Baldwin Co 6         102-03.00     31.16m 
  2 Luckey, Tamia             02 Warner Robins 6      100-04.00     30.58m 
  3 Ward, Terren              02 Wayne Co 2            92-00.00     28.04m 
  4 Middleton, Sydnie         03 Brantley Co 2         91-10.00     27.99m 
  5 Murphy, Trista            03 Appling CO 2          88-04.00     26.92m 
  6 Johnson, Shazania         02 States-Bulloch 1      83-01.00     25.32m 
  7 Douglas, T'Niah           02 Baldwin Co 6          80-00.00     24.38m 
  8 Lawson, Jordan            02 Crisp CO 3            70-07.00     21.51m 
  9 Nunn, Shania              02 Carrollton 4          65-00.00     19.81m 
 10 Franklin, Treazure        02 Swains-Emanuel 1      60-04.00     18.38m 
 11 Dallas, Jada              02 Carrollton 4          55-08.00     16.96m 
 12 Grimsley, Autumn          02 Crisp CO 3            48-11.00     14.90m 
 13 Dunson, MACKENZIE         03 Carroll CO 4          42-05.00     12.92m 
 
Girls Standing Jump Standing Lon 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  7-01  5/10/2009   Jordan King, WARNER ROBBINS 6               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Austell, D'Liyah          02 Brunswick  2           6-05.75      1.97m 
  2 Wynn, Syraia              03 Wayne Co 2             6-01.00      1.85m 
  3 Johnson, Zymelia          02 Crisp CO 3            J6-01.00      1.85m 
  4 Ferrell, Sarissa          02 Metter-Candler 1       6-00.00      1.82m 
  5 Thomas, Passion           03 Sumter CO 3            5-11.00      1.80m 
  6 Jones, Raniyah            03 Appling CO 2           5-09.75      1.77m 
  7 Wynn, Jaia                03 Wayne Co 2             5-07.00      1.70m 
  8 Dunson, MACKAYLA          03 Carroll CO 4           5-04.75      1.64m 
  9 Newton, Tommi             03 Villa Rica 4           5-04.25      1.63m 
 10 Renko, Elaina             03 Jones Co 6             5-03.25      1.60m 
 11 Hitt, Katie               03 Jackson Co 7           5-02.75      1.59m 
 12 Johnson, Anecia           02 Warner Robins 6        5-00.75      1.54m 
 13 Johnson, Addison          03 Jones Co 6             4-11.00      1.49m 
 14 Ephraim, Amber            03 Villa Rica 4           4-10.50      1.48m 
 15 Mauldin, Taylor           03 Jackson Co 7           4-08.75      1.44m 
 16 Byers, Morgan             03 Jackson Co 7           4-01.50      1.25m 
 -- Horton, Carley            02 Swains-Emanuel 1           DNS            
 
Girls 100 Meter Dash 11 - 12 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 12.91  2003        Floristine Tigner, Carrollton               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hampton, Allyssa          01 Warner Robins 6          13.55q  1 
  2 Guyton, Kenniya           00 Swains-Emanuel 1         13.66q  1 
  3 Monts, Naomi              00 Sumter CO 3              13.67q  2 
  4 Stokes, Jayla             01 Camden Co 2              13.71q  2 
  5 Sheppard, Dajah           01 Carrollton 4             13.87q  3 
  6 Demery, Tacari            00 Brunswick  2             13.90q  3 
  7 Brown, Dineshea           00 Swains-Emanuel 1         13.94q  2 
  8 Montgomery, Khadijah      00 Villa Rica 4             14.15q  2 
  9 Hubert, Jakayla           00 Baldwin Co 6             14.18   3 
 10 Payne, Melanie            00 Irwin CO 3               14.73   1 
 11 Davis, Tydashia           00 Walton Co 6              14.75   3 
 12 Bell, Amaya               00 Brunswick  2             14.79   2 
 13 Baity, Christian          01 Barrow Co 7              15.12   3 
 14 Harmon, Elizabeth         00 Barrow Co 7              15.15   1 
 15 Perkins, Nijeria          01 Thomasville Y 3          15.27   3 
 16 Adams, Hannah             01 Barrow Co 7              16.11   2 
 -- Dukes, Olivia             01 Carrollton 4               DNS   1 
 
Girls 100 Meter Dash 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 12.91  2003        Floristine Tigner, Carrollton               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hampton, Allyssa          01 Warner Robins 6          13.69  
  2 Monts, Naomi              00 Sumter CO 3              13.74  
  3 Stokes, Jayla             01 Camden Co 2              13.82  
  4 Montgomery, Khadijah      00 Villa Rica 4             13.84  
  4 Sheppard, Dajah           01 Carrollton 4             13.84  
  6 Brown, Dineshea           00 Swains-Emanuel 1         14.03  
  7 Demery, Tacari            00 Brunswick  2             14.13  
  8 Guyton, Kenniya           00 Swains-Emanuel 1         14.23  
 
Girls 200 Meter Dash 11 - 12 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 26.22  5/13/2011   Chala Carey, CAMDEN Co 2                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Alicia            00 Jones Co 6               27.19q  2 
  2 Hampton, Allyssa          01 Warner Robins 6          27.56q  1 
  3 Monts, Naomi              00 Sumter CO 3              28.05q  2 
  4 Stokes, Jayla             01 Camden Co 2              28.27q  3 
  5 Hubert, Jakayla           00 Baldwin Co 6             28.31q  3 
  6 Brown, Dineshea           00 Swains-Emanuel 1         28.82q  2 
  7 Montgomery, Khadijah      00 Villa Rica 4             28.93q  2 
  8 Sheppard, Dajah           01 Carrollton 4             29.07q  2 
  9 Rankin, Zyriah            00 Wayne Co 2               29.99   1 
 10 White, Turkesha           00 Appling CO 2             30.27   1 
 11 Guyton, Kenniya           00 Swains-Emanuel 1         30.79   3 
 12 Williams, Kylah           01 Sumter CO 3              31.23   1 
 13 Chivers, Kiki             00 Villa Rica 4             31.94   3 
 14 Perkins, Nijeria          01 Thomasville Y 3          32.14   3 
 15 Hoch, Madison             00 Jefferson 7              33.78   3 
 16 Goggans, Lilly            00 Jefferson 7              34.17   2 
 -- Custer, Grayson           01 Jackson Co 7               DNS   1 
 
Girls 200 Meter Dash 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 26.22  5/13/2011   Chala Carey, CAMDEN Co 2                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hampton, Allyssa          01 Warner Robins 6          27.34  
  2 Thomas, Alicia            00 Jones Co 6               27.41  
  3 Monts, Naomi              00 Sumter CO 3              28.32  
  4 Stokes, Jayla             01 Camden Co 2              28.39  
  5 Hubert, Jakayla           00 Baldwin Co 6             29.26  
  6 Montgomery, Khadijah      00 Villa Rica 4             29.53  
  7 Sheppard, Dajah           01 Carrollton 4             29.75  
  8 Brown, Dineshea           00 Swains-Emanuel 1         30.13  
 
Girls 400 Meter Run 11 - 12 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 1:02.86  5/10/2009   Jameeka Middlebrooks, Villa Rica 4        
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Alicia            00 Jones Co 6             1:03.43q  1 
  2 Bell, Amaya               00 Brunswick  2           1:07.20q  2 
  3 Roberts, Teanna           00 Camden Co 2            1:07.27q  1 
  4 Collier, La'Minice        00 Jones Co 6             1:07.73q  2 
  5 Sipsey, Shaneaia          00 Warner Robins 6        1:08.53q  1 
  6 Baity, Christian          01 Barrow Co 7            1:12.84q  1 
  7 Harmon, Elizabeth         00 Barrow Co 7            1:12.85q  2 
  8 Orozco, Jaila             00 Carroll CO 4           1:13.93q  1 
  9 Cartwright, Brannel       00 Effingham CO 1         1:14.21   1 
 10 Ward, D'Jai               00 Carrollton 4           1:18.15   2 
 11 Ross, Tylah               01 Villa Rica 4           1:18.71   1 
 12 Clark, Daeshena           00 Swains-Emanuel 1       1:19.41   2 
 13 Spencer, Autumn           00 Thomasville Y 3        1:19.89   2 
 14 Jones, Aneesha            00 Cusseta-Chatt 3        1:27.37   1 
 -- Wells, India              01 Telfair 2                  DNS   2 
 -- Custer, Grayson           01 Jackson Co 7               DNS   2 
 
Girls 400 Meter Run 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 1:02.86  5/10/2009   Jameeka Middlebrooks, Villa Rica 4        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Thomas, Alicia            00 Jones Co 6             1:03.46  
  2 Sipsey, Shaneaia          00 Warner Robins 6        1:07.84  
  3 Bell, Amaya               00 Brunswick  2           1:08.17  
  4 Collier, La'Minice        00 Jones Co 6             1:08.37  
  5 Roberts, Teanna           00 Camden Co 2            1:11.66  
  6 Harmon, Elizabeth         00 Barrow Co 7            1:12.34  
  7 Baity, Christian          01 Barrow Co 7            1:15.13  
  8 Orozco, Jaila             00 Carroll CO 4           1:22.41  
 
Girls 800 Meter Run 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 2:35.03  1995        Mandy Virgets, Carroll County             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sipsey, Shaianne          00 Warner Robins 6        2:36.85  
  2 Miller, Tabitha           00 Camden Co 2            2:44.31  
  3 Burkette, Hannah          00 Fort ST 2              2:44.37  
  4 West, Micaiah             00 Warner Robins 6        2:44.81  
  5 Lindquist, Alaya          01 Walton Co 6            2:45.70  
  6 Chivers, Tori             01 Villa Rica 4           2:49.58  
  7 House, Deja               01 Effingham CO 1         2:54.93  
  8 Gurly, Lameria            01 Brunswick  2           2:56.86  
  9 Moody, Destinee           01 Jackson Co 7           2:59.49  
 10 Cerpovicz, Anita          00 States-Bulloch 1       3:08.86  
 11 Ward, D'Jai               00 Carrollton 4           3:09.86  
 12 Klinck, McKenzie          01 Jefferson 7            3:13.56  
 13 Brazier, Shelby           01 Cusseta-Chatt 3        3:25.43  
 14 Sumler, Jordan            01 Crisp CO 3             4:03.12  
 -- McCartney, Sarah          01 Jefferson 7                 DQ   spikes on
 -- Lovvorn, Nelia            00 Thomasville Y 3            DNS  
 
Girls 1600 Meter Run 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 5:43.53  1995        Elizabeth Gardner, Peachtree City         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lindquist, Alaya          01 Walton Co 6            5:56.61  
  2 Burkette, Hannah          00 Fort ST 2              5:59.55  
  3 Miller, Tabitha           00 Camden Co 2            6:10.12  
  4 Moody, Destinee           01 Jackson Co 7           6:30.15  
  5 Chivers, Tori             01 Villa Rica 4           6:38.67  
  6 Barnes, Caytlin           01 Baldwin Co 6           6:54.35  
  7 Glass, Abigail            01 Morgan Co 6            7:08.61  
  8 Brazier, Shelby           01 Cusseta-Chatt 3        7:28.34  
  9 Starr, Kara               01 Dawson Co 7            7:33.76  
 10 Cerpovicz, Anita          00 States-Bulloch 1       7:41.31  
 
Girls 4x100 Meter Relay 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 53.91  1995        Liberty County                              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jones County 6  'A'                                   55.22  
  2 Brunswick 2  'A'                                      57.44  
  3 Swainsboro-Emanuel 1  'A'                             58.35  
  4 Irwin County 3  'A'                                   59.52  
  5 Carrollton 4  'A'                                   1:00.88  
  6 Barrow County 7  'A'                                1:03.44  
 
Girls 4x400 Meter Relay 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 4:32.28  1999        Liberty County                            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Warner Robins 6  'A'                                4:32.21@ 
  2 Camden County 2  'A'                                4:55.59  
  3 Carrollton 4  'A'                                   5:16.37  
  4 Barrow County 7  'A'                                5:17.12  
  5 Crisp County 3  'A'                                 5:49.27  
 
Girls High Jump 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  4-11  2001        Chelsea McGowan, Liberty County             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Clark, Daeshena           00 Swains-Emanuel 1       4-03.00      1.29m 
  2 Kennedy, Haley            00 Metter-Candler 1       4-02.00      1.27m 
  3 Morgan, Nia               01 Jones Co 6             3-10.00      1.16m 
  4 Nesmith, Rachel           01 Appling CO 2           3-08.00      1.11m 
 -- McNeil, Jada              01 Fort ST 2                   NH            
 -- Tyson, Erica              01 Jackson Co 7                NH            
 -- Moody, Destinee           01 Jackson Co 7                NH            
 -- Robinson, Jenna           01 Jackson Co 7               DNS            
 
Girls Long Jump 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 15-09  2006        Tika Slay, Villa Rica 4                     
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stokes, Jayla             01 Camden Co 2           13-10.00      4.21m 
  2 Paulk, Sakendra           00 Douglas Cof 2         13-03.75      4.05m 
  3 Sheppard, Dajah           01 Carrollton 4          13-02.00      4.01m 
  4 Bell, Amaya               00 Brunswick  2          12-03.50      3.74m 
  5 Hubert, Jakayla           00 Baldwin Co 6          12-02.00      3.70m 
  6 Sipsey, Shaianne          00 Warner Robins 6       11-10.25      3.61m 
  7 Montgomery, Khadijah      00 Villa Rica 4          11-07.75      3.54m 
  8 Robertson, Morgan         00 Morgan Co 6           11-06.00      3.50m 
  9 Johnson, Savannah         01 Irwin CO 3            11-02.75      3.42m 
 10 Perkins, Nijeria          01 Thomasville Y 3       10-08.75      3.27m 
 11 House, Deja               01 Effingham CO 1        10-02.50      3.11m 
 12 Payne, Melanie            00 Irwin CO 3            10-00.00      3.04m 
 13 Goggans, Lilly            00 Jefferson 7            9-02.50      2.80m 
 14 Dewitt, Brynn             00 Carrollton 4           9-01.00      2.76m 
 -- Custer, Grayson           01 Jackson Co 7               DNS            
 -- Lipsey, Diquajanae        00 States-Bulloch 1           DNS            
 
Girls Shot Put 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 33-04.50  1997        Kylee Reese, Baxley                      
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Babbs, Tyra               00 Carroll CO 4          27-01.50      8.26m 
  2 Orozco, Jaila             00 Carroll CO 4          26-07.50      8.11m 
  3 Cogdell, Tiana            00 Fort ST 2             26-00.00      7.92m 
  4 Stewart, Samantha         00 Fort ST 2             25-10.50      7.88m 
  5 Spearman, Nya             01 Appling CO 2          25-07.00      7.79m 
  6 Russell, Ashley           00 Jones Co 6            22-09.75      6.95m 
  7 Slizewski, Rachel         01 Jackson Co 7          20-09.00      6.32m 
  8 Willoughby, Mackenzie     00 Dawson Co 7           18-11.00      5.76m 
  9 Colquitt, Brianna         01 Carrollton 4          18-04.25      5.59m 
 10 Land, Devin               00 Jones Co 6            18-03.75      5.58m 
 -- Gaston, Cierra            00 Walton Co 6                DNS            
 
Girls Softball Throw Softball Thr 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 166-04  5/14/2011   Nyasia Howard, TELFAIR 2                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown, Dineshea           00 Swains-Emanuel 1     124-00.00     37.79m 
  2 James, Aalivyia           00 Fort ST 2            118-01.00     35.99m 
  3 Jenkins, Mallori          01 Effingham CO 1       112-07.00     34.31m 
  4 Guyton, Kenniya           00 Swains-Emanuel 1     102-08.00     31.29m 
  5 Orozco, Jaila             00 Carroll CO 4          96-06.00     29.41m 
  6 Willoughby, Mackenzie     00 Dawson Co 7           89-02.00     27.17m 
  7 Slizewski, Rachel         01 Jackson Co 7          87-11.00     26.79m 
  8 Tyson, Erica              01 Jackson Co 7          86-10.00     26.46m 
  9 Davis, Tydashia           00 Walton Co 6           86-03.00     26.28m 
 10 Land, Devin               00 Jones Co 6            76-04.00     23.26m 
 11 Graham, Tynise            00 Irwin CO 3            70-01.00     21.36m 
 12 Ackey, Zaria              01 Carrollton 4          69-00.00     21.03m 
 13 Brazier, Shelby           01 Cusseta-Chatt 3       59-02.00     18.03m 
 -- Wells, India              01 Telfair 2                  DNS            
 -- Williams, Haniah          01 Baldwin Co 6               DNS            
 -- MACKEY, Brandy            00 Telfair 2                  DNS            
 -- Babbs, Tyra               00 Carroll CO 4               DNS            
 
Girls Standing Jump Standing Lon 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 8-01.50  2002        Tynita Howell, Liberty County             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gurly, Lameria            01 Brunswick  2           7-03.50      2.22m 
  2 Robertson, Morgan         00 Morgan Co 6            6-07.75      2.02m 
  3 Presley, Katie            00 Appling CO 2           6-06.25      1.98m 
  4 Richardson, Kennedy       01 Brunswick  2           6-04.75      1.94m 
  5 Blair, Cherrelle          01 Swains-Emanuel 1       5-11.00      1.80m 
  6 Bennett, Emily            01 Jackson Co 7           5-10.00      1.77m 
  7 Chivers, Tori             01 Villa Rica 4           5-09.00      1.75m 
  8 Jones, Aneesha            00 Cusseta-Chatt 3        5-02.00      1.57m 
  9 Sumler, Jordan            01 Crisp CO 3             5-01.00      1.54m 
 10 Mooney, Samantha          01 Jefferson 7            5-00.00      1.52m 
 11 Pettiford, Carmen         00 Crisp CO 3             4-11.00      1.49m 
 12 Mills, Rebecca            01 Carroll CO 4           4-08.75      1.44m 
 13 Starr, Kara               01 Dawson Co 7            4-08.25      1.42m 
 -- Jackson, Tukeidra         01 Baldwin Co 6               DNS            
 -- Sellars, Sha'Qarius       01 Baldwin Co 6               DNS            
 -- Lanier, Rheanna           01 Metter-Candler 1           DNS            
 
Girls 100 Meter Dash 13 - 14 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 12.44  2000        Shantera Bradshaw, Douglas                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Carey, Chala              99 Camden Co 2              13.03q  1 
  2 Ward, Tania               98 Wayne Co 2               13.06q  2 
  3 Hambrick, Jazmyne         99 Jones Co 6               13.80q  1 
  4 George, Valena            99 Brunswick  2             13.81q  1 
  5 Thomas, Ashley            98 Jones Co 6               13.88q  2 
  6 Freeman, Keasia           99 Irwin CO 3               14.14q  1 
  7 Downs, Ebony              99 Irwin CO 3               14.47q  2 
  8 Rozier-Wood, Taja         99 Baldwin Co 6             14.69q  1 
  9 Williams, Najayla         99 Sumter CO 3              15.46   2 
 10 Daughtery, Oshayanna      99 Swains-Emanuel 1         15.87   1 
 11 Sol, Brianna              99 Swains-Emanuel 1         16.05   2 
 12 Johnson, Victoria         99 Barrow Co 7              16.12   1 
 13 Hay, Jamie                98 Barrow Co 7              16.34   2 
 14 King, Stormie             99 Jackson Co 7             18.28   2 
 -- Lipsey, Shadiija          98 States-Bulloch 1           DNS   2 
 
Girls 100 Meter Dash 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 12.44  2000        Shantera Bradshaw, Douglas                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Carey, Chala              99 Camden Co 2              12.95  
  2 Ward, Tania               98 Wayne Co 2               13.21  
  3 George, Valena            99 Brunswick  2             13.72  
  4 Thomas, Ashley            98 Jones Co 6               13.85  
  5 Hambrick, Jazmyne         99 Jones Co 6               14.09  
  6 Freeman, Keasia           99 Irwin CO 3               14.46  
  7 Downs, Ebony              99 Irwin CO 3               14.68  
 -- Rozier-Wood, Taja         99 Baldwin Co 6               DNS  
 
Girls 200 Meter Dash 13 - 14 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 25.72  2000        Lisa Crum, Camden County                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Carey, Chala              99 Camden Co 2              26.45q  1 
  2 Middlebrooks, Jameeka     98 Villa Rica 4             26.47q  2 
  3 Bell, Rosa                98 Jones Co 6               27.36q  1 
  4 Thomas, Ashley            98 Jones Co 6               28.06q  2 
  5 George, Valena            99 Brunswick  2             29.36q  1 
  6 Thompson, Kayla           99 Camden Co 2              29.42q  2 
  7 Freeman, Keasia           99 Irwin CO 3               29.57q  1 
  8 Houston, Kameko           99 Carroll CO 4             31.11q  1 
  9 Bridges, Kailynn          99 Sumter CO 3              31.64   2 
 10 McCardle, Skylia          99 Thomasville Y 3          31.93   1 
 11 Sol, Brianna              99 Swains-Emanuel 1         33.94   1 
 -- Cannon, Zephia            99 Walton Co 6                DNS   2 
 -- Lipsey, Shadiija          98 States-Bulloch 1           DNS   2 
 
Girls 200 Meter Dash 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 25.72  2000        Lisa Crum, Camden County                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Carey, Chala              99 Camden Co 2              26.54  
  2 Middlebrooks, Jameeka     98 Villa Rica 4             26.94  
  3 Bell, Rosa                98 Jones Co 6               27.93  
  4 Thomas, Ashley            98 Jones Co 6               28.50  
  5 Thompson, Kayla           99 Camden Co 2              29.28  
  6 George, Valena            99 Brunswick  2             29.67  
  7 Freeman, Keasia           99 Irwin CO 3               30.92  
  8 Houston, Kameko           99 Carroll CO 4             33.17  
 
Girls 400 Meter Run 13 - 14 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 1:00.99  5/14/2011   Jameeka Middlebrooks, VILLA RICA 4        
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Florence, Kenya           98 Camden Co 2            @ 59.55q  1 
  2 Standifer, Jazmine        98 Jones Co 6             1:01.07q  2 
  3 Middlebrooks, Jameeka     98 Villa Rica 4           1:03.55q  1 
  4 Bell, Rosa                98 Jones Co 6             1:04.79q  1 
  5 Thompson, Kayla           99 Camden Co 2            1:07.73q  2 
  6 Hill, Jarde'              98 Appling CO 2           1:09.22q  2 
  7 Houston, Kameko           99 Carroll CO 4           1:15.36q  2 
  8 Johnson, Coweta           99 Cusseta-Chatt 3        1:17.58q  1 
  9 Mackay, Kierstin          98 Barrow Co 7            1:22.21   2 
 10 Tukes, Kariya             99 Crisp CO 3             1:24.94   2 
 -- Kirkland, Abigail         98 Baldwin Co 6               DNS   1 
 
Girls 400 Meter Run 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 1:00.99  5/14/2011   Jameeka Middlebrooks, VILLA RICA 4        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Standifer, Jazmine        98 Jones Co 6               58.62@ 
  2 Florence, Kenya           98 Camden Co 2              59.19@ 
  3 Bell, Rosa                98 Jones Co 6             1:02.41  
  4 Middlebrooks, Jameeka     98 Villa Rica 4           1:03.79  
  5 Thompson, Kayla           99 Camden Co 2            1:06.41  
  6 Hill, Jarde'              98 Appling CO 2           1:10.26  
  7 Johnson, Coweta           99 Cusseta-Chatt 3        1:17.65  
  8 Houston, Kameko           99 Carroll CO 4           1:22.31  
 
Girls 800 Meter Run 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 2:23.60  5/14/2011   Peggy Mathis, FORT ST 2                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Florence, Kenya           98 Camden Co 2            2:48.81  
  2 Cooley, Lexi              99 Villa Rica 4           2:54.09  
  3 Gregory, Alexandria       99 Jones Co 6             3:05.63  
  4 Mackay, Kierstin          98 Barrow Co 7            3:19.05  
  5 Garard, Jadah             99 Camden Co 2            3:54.13  
 
Girls 1600 Meter Run 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 5:33.56  5/13/2011   Savanna Carnahan, Dawson Co 7             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Miranda           98 Barrow Co 7            6:19.09  
  2 Cooley, Lexi              99 Villa Rica 4           6:19.58  
  3 Johnson, Alexa            98 Jones Co 6             8:07.72  
 
Girls 4x100 Meter Relay 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 51.87  2000        Baldwin County                              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jones County 6  'A'                                   52.02  
  2 Camden County 2  'A'                                  53.07  
  3 Irwin County 3  'A'                                   57.42  
  4 Barrow County 7  'A'                                1:02.84  
 
Girls 4x400 Meter Relay 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 4:21.79  1999        Camden County                             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Camden County 2  'A'                                4:32.38  
  2 Jones County 6  'A'                                 4:45.06  
  3 Barrow County 7  'A'                                5:40.48  
 
Girls High Jump 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  5-00  2001        Dorothy Holt, Liberty County                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- King, Stormie             99 Jackson Co 7                NH            
 -- Crayton, Aleasha          99 Appling CO 2               DNS            
 
Girls Long Jump 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 16-05  1999        Santueba Hooks, Baldwin County              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Middlebrooks, Jameeka     98 Villa Rica 4          15-11.00      4.85m 
  2 Ward, Tania               98 Wayne Co 2            15-08.25      4.78m 
  3 Thomas, Ashley            98 Jones Co 6            15-02.00      4.62m 
  4 Carey, Chala              99 Camden Co 2           14-02.50      4.33m 
  5 Edwards, Kiara            99 Fort ST 2             13-01.00      3.98m 
  6 Cooley, Lexi              99 Villa Rica 4          13-00.00      3.96m 
  7 Woodard, Jaquasia         99 Irwin CO 3            12-01.00      3.68m 
  8 Johnson, Coweta           99 Cusseta-Chatt 3       12-00.75      3.67m 
  9 Johnson, Victoria         99 Barrow Co 7           11-05.25      3.48m 
 10 Taylor, Miranda           98 Barrow Co 7           11-01.50      3.39m 
 11 McCardle, Skylia          99 Thomasville Y 3       11-01.00      3.37m 
 12 Gregory, Alexandria       99 Jones Co 6            11-00.75      3.37m 
 13 Houston, Kameko           99 Carroll CO 4          10-03.50      3.13m 
 14 Daughtery, Oshayanna      99 Swains-Emanuel 1      10-00.00      3.04m 
 15 King, Stormie             99 Jackson Co 7           9-00.25      2.74m 
 16 Sol, Brianna              99 Swains-Emanuel 1       8-04.00      2.54m 
 -- Kirkland, Abigail         98 Baldwin Co 6               DNS            
 
Girls Shot Put 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 37-08.50  2005        Patrice Gates, Villa Rica                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Reynolds, Morgan          98 Appling CO 2          32-04.00      9.85m 
  2 Jones, Tyqueria           98 Appling CO 2          31-01.50      9.48m 
  3 Burston, Raven            98 Jones Co 6            28-01.00      8.55m 
  4 Johnson, Alexia           98 Wayne Co 2            26-02.00      7.97m 
 
Girls Softball Throw Softball Thr 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 169-06  1997        Conwalla Hatcher, Wayne County             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Crayton, Aleasha          99 Appling CO 2         138-09.00     42.29m 
  2 Reynolds, Morgan          98 Appling CO 2         137-01.00     41.78m 
  3 Wilson, Tyneisha          99 Irwin CO 3           101-05.00     30.91m 
  4 Hay, Jamie                98 Barrow Co 7           98-01.00     29.89m 
  5 Woodard, Jaquasia         99 Irwin CO 3            92-03.00     28.11m 
  5 Burston, Raven            98 Jones Co 6            92-03.00     28.11m 
  7 Daughtery, Oshayanna      99 Swains-Emanuel 1      89-00.00     27.12m 
  8 Trice, Amani              99 Wayne Co 2            71-04.00     21.74m 
  9 Johnson, Asija            99 Baldwin Co 6          46-05.00     14.14m 
 
Girls Standing Jump Standing Lon 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  8-02  1995        Felicia Green, Alma                         
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dicker, Breona            99 Appling CO 2           7-04.75      2.25m 
  2 Florence, Kenya           98 Camden Co 2            7-02.25      2.19m 
  3 Thompson, Kayla           99 Camden Co 2            6-11.75      2.12m 
  4 Taylor, Miranda           98 Barrow Co 7           J6-11.75      2.12m 
  5 Hay, Jamie                98 Barrow Co 7            6-08.75      2.05m 
  6 Johnson, Victoria         99 Barrow Co 7            6-05.75      1.97m 
  7 Barnes, Kayla             99 Baldwin Co 6           6-03.75      1.92m 
  8 Hambrick, Jazmyne         99 Jones Co 6             6-01.25      1.86m 
  9 Johnson, Alexa            98 Jones Co 6             5-05.50      1.66m 
 -- Tukes, Kariya             99 Crisp CO 3                 DNS            
 
Boys 50 Meter Dash 7 - 8 year olds
===================================================================
  State GRPA: @  7.53  2005        Jeremiah Mercer, Effingham Co 1             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cole, Deonte'             04 Camden Co 2               8.00q  1 
  2 Crosby, Chance Taylen     04 Appling CO 2              8.24q  2 
  3 Mikell, Jalin             04 States-Bulloch 1          8.25q  1 
  4 Daniels, Brady            04 Walton Co 6               8.33q  2 
  5 Johnson, De'Angelo        04 Walton Co 6               8.41q  1 
  6 Drayton, Jayden           04 Brunswick  2              8.60q  1 
  7 Lee, Cardarius            04 Swains-Emanuel 1          8.63q  2 
  8 Thomas, Kenneth           04 Sumter CO 3               9.16q  1 
  9 Dotson, Conner            04 Carroll CO 4              9.22   2 
 10 Jackson, Tyrez            04 Barrow Co 7               9.64   1 
 11 Nunn, Aiden               05 Carrollton 4              9.93   1 
 12 Smith, Jacob              04 Barrow Co 7              10.59   2 
 13 Cantrell, Ryan            04 Carrollton 4             10.61   2 
 -- Howard, Michael           04 Jefferson 7                DNS   2 
 -- Washington, Javain        05 Jones Co 6                 DNS   2 
 
Boys 50 Meter Dash 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @  7.53  2005        Jeremiah Mercer, Effingham Co 1             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Cole, Deonte'             04 Camden Co 2               8.26  
  2 Daniels, Brady            04 Walton Co 6               8.30  
  3 Mikell, Jalin             04 States-Bulloch 1          8.43  
  4 Crosby, Chance Taylen     04 Appling CO 2              8.45  
  5 Johnson, De'Angelo        04 Walton Co 6               8.48  
  6 Drayton, Jayden           04 Brunswick  2              8.81  
  7 Lee, Cardarius            04 Swains-Emanuel 1          8.82  
 -- Thomas, Kenneth           04 Sumter CO 3                 DQ  
 
Boys 100 Meter Dash 7 - 8 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 14.56  5/9/2009    Joshua Lusane, SUMTER CO 3                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thurman, Micah            04 Warner Robins 6          15.35q  1 
  2 Cole, Deonte'             04 Camden Co 2              15.71q  2 
  3 Rainey, Johnathan         04 Walton Co 6              16.02q  1 
  3 Greatheart, Kaleb         04 Camden Co 2              16.02q  1 
  5 Kilgore, Jalon            05 Baldwin Co 6             16.09q  2 
  6 Mikell, Jalin             04 States-Bulloch 1         16.42q  2 
  7 Drayton, Jayden           04 Brunswick  2             16.79q  1 
  8 Lee, Cardarius            04 Swains-Emanuel 1         17.02q  1 
  9 Williams, Jordan          05 Swains-Emanuel 1         17.38   2 
 10 Williams, Bryan           04 Sumter CO 3              17.40   2 
 11 Thomas, Kenneth           04 Sumter CO 3              18.07   1 
 12 Dotson, Conner            04 Carroll CO 4             18.14   1 
 13 Battle, Brevion           04 Crisp CO 3               18.36   2 
 14 Albertus, Andrew          05 Carrollton 4             19.43   2 
 15 Smith, Joshua             04 Jackson Co 7             23.12   2 
 
Boys 100 Meter Dash 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 14.56  5/9/2009    Joshua Lusane, SUMTER CO 3                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Thurman, Micah            04 Warner Robins 6          15.51  
  2 Cole, Deonte'             04 Camden Co 2              15.93  
  3 Kilgore, Jalon            05 Baldwin Co 6             16.04  
  4 Rainey, Johnathan         04 Walton Co 6              16.19  
  5 Mikell, Jalin             04 States-Bulloch 1         16.36  
  6 Greatheart, Kaleb         04 Camden Co 2              16.55  
  7 Drayton, Jayden           04 Brunswick  2             16.85  
  8 Lee, Cardarius            04 Swains-Emanuel 1         17.44  
 
Boys 200 Meter Dash 7 - 8 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 30.73  5/10/2009   Dushaunte Holloway, Carrollton 4            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thurman, Micah            04 Warner Robins 6          31.91q  2 
  2 Kilgore, Jalon            05 Baldwin Co 6             32.06q  2 
  3 Madison, Keonis           04 Camden Co 2              34.07q  1 
  4 Rainey, Johnathan         04 Walton Co 6              34.58q  1 
  5 James, Darius             04 Fort ST 2                34.59q  2 
  6 Doctor, Devon'Te          04 Camden Co 2              34.80q  2 
  7 Gaskin, Jashad            04 Crisp CO 3               35.21q  1 
  8 Mikell, Jakari            04 States-Bulloch 1         35.60q  1 
  9 Kates, Da'Shaun           05 Fort ST 2                35.61   1 
 10 Paul, Khajalen            04 Crisp CO 3               36.82   2 
 11 Radford, Trevor           04 Swains-Emanuel 1         37.44   1 
 12 Payne, Kyhlon             04 Irwin CO 3               38.45   1 
 13 Godwin, Jack              04 Carrollton 4             40.40   2 
 14 Friedman, Jack            04 Jackson Co 7             41.50   2 
 
Boys 200 Meter Dash 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 30.73  5/10/2009   Dushaunte Holloway, Carrollton 4            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Thurman, Micah            04 Warner Robins 6          32.03  
  2 Kilgore, Jalon            05 Baldwin Co 6             32.14  
  3 Rainey, Johnathan         04 Walton Co 6              33.11  
  4 Madison, Keonis           04 Camden Co 2              33.18  
  5 James, Darius             04 Fort ST 2                35.29  
  6 Gaskin, Jashad            04 Crisp CO 3               35.97  
  7 Doctor, Devon'Te          04 Camden Co 2              36.27  
  8 Mikell, Jakari            04 States-Bulloch 1         36.37  
 
Boys 400 Meter Run 7 - 8 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 1:12.58  5/10/2009   Joshua Lusane, SUMTER CO 3                
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Leggett, Johnnie          04 Brunswick  2           1:15.13   1 
  2 Roach, Lataereon          04 Baldwin Co 6           1:15.23   1 
  3 Whiddon, Lane             04 Thomasville Y 3        1:17.53   1 
  4 Madison, Keonis           04 Camden Co 2            1:18.45   1 
  5 Paul, Khajalen            04 Crisp CO 3             1:21.41   2 
  6 Greatheart, Kaleb         04 Camden Co 2            1:22.58   1 
  7 Longgrear, Brooks         04 Metter-Candler 1       1:23.96   2 
  8 Crews, Ace                04 Carrollton 4           1:23.98   1 
  9 Gaskin, Jashad            04 Crisp CO 3             1:24.11   1 
 10 Hargrove, Jeffrie         04 Walton Co 6            1:24.50   2 
 11 Morath, Talmadge          04 Warner Robins 6        1:26.35   2 
 12 Howard, Michael           04 Jefferson 7            1:26.84   2 
 13 Godwin, Jack              04 Carrollton 4           1:27.33   1 
 14 King, Brayden             05 Jackson Co 7           1:30.04   2 
 15 Friedman, Jack            04 Jackson Co 7           1:40.76   2 
 16 Samples, Nicholas         05 Carrollton 4           1:43.23   2 
 
Boys 800 Meter Run 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 2:55.77  1995        Tyson Sandlin, Peachtree City             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Leggett, Johnnie          04 Brunswick  2           2:55.74@ 
  2 Whiddon, Lane             04 Thomasville Y 3        3:00.35  
  3 Crosby, Patrick           04 Appling CO 2           3:00.38  
  4 Crews, Ace                04 Carrollton 4           3:03.91  
  5 Rodriguez-Martinez, Jose  04 Fort ST 2              3:07.13  
  6 King, Brayden             05 Jackson Co 7           3:10.03  
  7 Moisant, Jaylon           04 Cusseta-Chatt 3        3:13.39  
  8 Albertus, Andrew          05 Carrollton 4           3:14.11  
  9 Boyd, Justus              04 Jones Co 6             3:14.24  
 10 Alexander, Emmanuel       04 Baldwin Co 6           3:14.32  
 11 Newbern, Hamp             04 Carrollton 4           3:33.77  
 12 Dowd, Parker              05 Morgan Co 6            3:40.98  
 13 Sikes, Conner             05 Jackson Co 7           3:43.37  
 
Boys 4x100 Meter Relay 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 1:03.34  5/9/2009    Sumter County 3, SUMTER CO 3              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baldwin County 6  'A'                               1:03.92  
  2 Brunswick 2  'A'                                    1:07.08  
  3 Crisp County 3  'A'                                 1:10.18  
  4 Swainsboro-Emanuel 1  'A'                           1:16.12  
  5 Carrollton 4  'A'                                   1:18.88  
  6 Jackson County 7  'A'                               1:28.41  
 
Boys 4x400 Meter Relay 7 - 8 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 5:20.56  2007        Camden County                             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baldwin County 6  'A'                               5:35.85  
  2 Camden County 2  'A'                                5:49.77  
  3 Crisp County 3  'A'                                 6:06.75  
  4 Carrollton 4  'A'                                   6:17.30  
  5 Jackson County 7  'A'                               7:33.51  
 
Boys Long Jump 7 - 8 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 11-10  2005        Jeremiah Mercer, Effingham Co 1             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cole, Deonte'             04 Camden Co 2           10-05.00      3.17m 
  2 Burnett, Christian        05 Baldwin Co 6          10-01.50      3.08m 
  3 Roach, Lataereon          04 Baldwin Co 6          10-00.50      3.06m 
  4 Williams, Bryan           04 Sumter CO 3            9-11.00      3.02m 
  5 Leggett, Johnnie          04 Brunswick  2           9-08.50      2.95m 
  6 Kilgore, Jalon            05 Baldwin Co 6           9-00.00      2.74m 
  7 Jackson, Tyrez            04 Barrow Co 7            8-11.00      2.71m 
  8 Greatheart, Kaleb         04 Camden Co 2            8-08.00      2.64m 
  9 Radford, Trevor           04 Swains-Emanuel 1       8-06.50      2.60m 
 10 Whiddon, Lane             04 Thomasville Y 3        8-04.00      2.54m 
 11 Dotson, Conner            04 Carroll CO 4           8-02.00      2.48m 
 12 Albertus, Andrew          05 Carrollton 4           8-01.00      2.46m 
 13 Friedman, Jack            04 Jackson Co 7           8-00.00      2.43m 
 14 Smith, Jacob              04 Barrow Co 7            7-00.00      2.13m 
 15 Payne, Kyhlon             04 Irwin CO 3             6-03.00      1.90m 
 16 Samples, Nicholas         05 Carrollton 4           6-01.00      1.85m 
 17 Woods, Jayvis             04 Swains-Emanuel 1       5-01.00      1.54m 
 
Boys Softball Throw Softball Thr 7 - 8 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 110-00  5/14/2011   Knox Bennett, BRANTLEY Co 2                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Clark, Khristian          04 States-Bulloch 1     106-00.00     32.30m 
  2 Crosby, Chance Taylen     04 Appling CO 2         105-10.00     32.25m 
  3 McBride, Demetrius        04 Wayne Co 2            88-04.00     26.92m 
  4 Barney, Samuel            04 Appling CO 2          82-00.00     24.99m 
  5 Woodcock, Nate            04 Metter-Candler 1      76-06.00     23.31m 
  6 Jackson, Tyrez            04 Barrow Co 7           74-09.00     22.78m 
  7 High, Jimarius            04 Crisp CO 3            70-07.00     21.51m 
  8 Thurman, Micah            04 Warner Robins 6       69-07.00     21.20m 
  9 Crews, Ace                04 Carrollton 4          67-01.00     20.44m 
 10 Battle, Brevion           04 Crisp CO 3            66-09.00     20.34m 
 11 Godwin, Jack              04 Carrollton 4          59-03.00     18.05m 
 12 Nunn, Aiden               05 Carrollton 4          46-10.00     14.27m 
 -- Jackson, Jhaylin          04 Warner Robins 6            DNS            
 -- Martin, Austin            04 Jones Co 6                 DNS            
 
Boys Standing Jump Standing Lon 7 - 8 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  6-07  2002        Janova Stephens, Bowdon                     
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hayes, Johnathan          04 Appling CO 2           5-08.00      1.72m 
  2 Roberts, Will             04 Thomasville Y 3        5-02.75      1.59m 
  3 Jones, Jamond             04 Warner Robins 6        5-02.00      1.57m 
  4 Woodcock, Nate            04 Metter-Candler 1       5-01.75      1.56m 
  5 Tomberlin, Jaysen         05 Wayne Co 2             4-10.00      1.47m 
  6 King, Brayden             05 Jackson Co 7           4-09.75      1.46m 
  7 Whitehead, Drew           04 Douglas Cof 2          4-09.00      1.44m 
  8 Cantrell, Ryan            04 Carrollton 4           4-03.75      1.31m 
  9 Randall, Xavier           05 Jones Co 6             4-03.50      1.30m 
 10 Colquitt, Brantley        04 Carrollton 4           4-01.00      1.24m 
 11 Smith, Jacob              04 Barrow Co 7            4-00.00      1.21m 
 12 Smith, Joshua             04 Jackson Co 7           3-11.50      1.20m 
 13 Ward, Robert              04 Carrollton 4           3-07.25      1.09m 
 -- Alexander, Emmanuel       04 Baldwin Co 6               DNS            
 
Boys 50 Meter Dash 9 - 10 year olds
===================================================================
  State GRPA: @  7.13  2004        JB Stephens, Bowdon                         
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Grant, Nolan              02 Brunswick  2              7.45q  2 
  2 Arnold, Sheldon           02 Walton Co 6               7.56q  2 
  3 Watkins, Darique          02 Baldwin Co 6              7.76q  1 
  4 Lamons, Dykameron         02 Sumter CO 3               7.80q  2 
  5 Gary, Marcus              02 Fort ST 2                 7.84q  2 
  6 Jones, Derrick            02 Swains-Emanuel 1          7.87q  1 
  7 Adams, Brandon            02 Appling CO 2              7.94q  2 
  8 Flagg, Colbert            02 Warner Robins 6           7.98q  1 
  9 Thomas, Travion           02 Sumter CO 3               8.02   1 
 10 Brown, Juan               02 Swains-Emanuel 1          8.03   2 
 11 Young, Anthony            02 Carrollton 4              8.25   1 
 12 Bailey, Markevion         03 Carrollton 4              8.27   2 
 13 Hanson, Mike              02 Villa Rica 4              8.31   1 
 14 Briggs, Xavier            02 Jackson Co 7              8.62   1 
 15 Luppino, Levi             02 Dawson Co 7               9.53   2 
 16 Easley, Calvin            03 Jefferson 7               9.87   1 
 
Boys 50 Meter Dash 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @  7.13  2004        JB Stephens, Bowdon                         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Arnold, Sheldon           02 Walton Co 6               7.40   7.396
  2 Grant, Nolan              02 Brunswick  2              7.40  
  3 Watkins, Darique          02 Baldwin Co 6              7.77  
  4 Gary, Marcus              02 Fort ST 2                 7.79  
  5 Flagg, Colbert            02 Warner Robins 6           7.86  
  6 Adams, Brandon            02 Appling CO 2              7.94  
  7 Jones, Derrick            02 Swains-Emanuel 1          8.14  
 -- Lamons, Dykameron         02 Sumter CO 3                DNS  
 
Boys 100 Meter Dash 9 - 10 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 13.50  5/1/2010    Jatavious Harris, Baldwin Co 6              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Grant, Nolan              02 Brunswick  2             14.12q  2 
  2 Arnold, Sheldon           02 Walton Co 6              14.13q  3 
  3 Bethea, Marcellus         02 Walton Co 6              14.17q  1 
  4 Bullard, Javon            02 Baldwin Co 6             14.18q  3 
  5 Dixon, Michael            02 States-Bulloch 1         14.36q  1 
  6 Edwards, Jerius           02 Carrollton 4             14.66q  3 
  7 Brown, TJ                 02 Villa Rica 4             14.67q  3 
  8 Lamons, Dykameron         02 Sumter CO 3              14.91q  2 
  9 Gary, Marcus              02 Fort ST 2                15.00   2 
 10 Aridister, Detrius        02 Swains-Emanuel 1         15.09   2 
 10 Adams, Brandon            02 Appling CO 2             15.09   1 
 12 Brown, Juan               02 Swains-Emanuel 1         15.58   3 
 13 Woodson, Jynickalous      02 Crisp CO 3               15.60   1 
 14 Hanson, Mike              02 Villa Rica 4             15.80   1 
 15 Briggs, Xavier            02 Jackson Co 7             16.36   2 
 16 Worley, Landon            03 Jackson Co 7             16.65   3 
 17 Garner, Ethan             03 Jefferson 7              17.82   2 
 
Boys 100 Meter Dash 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 13.50  5/1/2010    Jatavious Harris, Baldwin Co 6              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Grant, Nolan              02 Brunswick  2             14.06  
  2 Arnold, Sheldon           02 Walton Co 6              14.15  
  3 Bullard, Javon            02 Baldwin Co 6             14.22  
  4 Bethea, Marcellus         02 Walton Co 6              14.36  
  5 Dixon, Michael            02 States-Bulloch 1         14.38  
  6 Edwards, Jerius           02 Carrollton 4             14.92  
  7 Brown, TJ                 02 Villa Rica 4             15.01  
 -- Lamons, Dykameron         02 Sumter CO 3                DNS  
 
Boys 200 Meter Dash 9 - 10 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 27.84  5/1/2010    Jatavious Harris, Baldwin Co 6              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bullard, Javon            02 Baldwin Co 6             29.19q  2 
  2 Wooten, Bryson            02 Jones Co 6               29.51q  1 
  3 Kates, Demetris           02 Fort ST 2                29.66q  2 
  4 Bethea, Marcellus         02 Walton Co 6              30.02q  2 
  5 Dixon, Michael            02 States-Bulloch 1         30.49q  1 
  6 Norris, Nasir             02 Appling CO 2             30.71q  2 
  7 Washington, Atraiel       03 Camden Co 2              31.02q  1 
  8 Stokes, AJ                02 Sumter CO 3              31.03q  1 
  9 Edwards, Jerius           02 Carrollton 4             31.46   2 
 10 Brown, TJ                 02 Villa Rica 4             32.29   2 
 11 Jones, Derrick            02 Swains-Emanuel 1         32.40   1 
 12 Aridister, Detrius        02 Swains-Emanuel 1         33.24   2 
 13 Smith, Aiden              02 Barrow Co 7              33.74   1 
 14 Worley, Landon            03 Jackson Co 7             35.46   2 
 15 Johnson, Jakeem           03 Jackson Co 7             38.13   1 
 16 Lowe, Willie              03 Carrollton 4             38.90   1 
 
Boys 200 Meter Dash 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 27.84  5/1/2010    Jatavious Harris, Baldwin Co 6              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Wooten, Bryson            02 Jones Co 6               29.37  
  2 Bethea, Marcellus         02 Walton Co 6              29.61  
  3 Kates, Demetris           02 Fort ST 2                30.26  
  4 Norris, Nasir             02 Appling CO 2             30.86  
  5 Dixon, Michael            02 States-Bulloch 1         30.90  
  6 Washington, Atraiel       03 Camden Co 2              31.08  
  7 Stokes, AJ                02 Sumter CO 3              32.61  
 -- Bullard, Javon            02 Baldwin Co 6               DNS  
 
Boys 400 Meter Run 9 - 10 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 1:04.84  5/1/2010    Kentay Rakestraw, Jackson Co 7            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Simmons, Amani            03 Baldwin Co 6           1:09.09q  2 
  2 Wooten, Bryson            02 Jones Co 6             1:10.28q  1 
  3 Daniels, Trevion          02 Brunswick  2           1:11.78q  2 
  4 Robertson, Deshunden      02 Morgan Co 6            1:13.97q  1 
  5 Smith, Aiden              02 Barrow Co 7            1:14.60q  2 
  6 Washington, Atraiel       03 Camden Co 2            1:14.74q  2 
  7 Kates, Demetris           02 Fort ST 2              1:15.57q  1 
  8 Whittenberger, Tylon      03 Cusseta-Chatt 3        1:19.80q  1 
  9 Garner, Ethan             03 Jefferson 7            1:21.01   1 
 10 Johnson, Jakeem           03 Jackson Co 7           1:23.75   2 
 11 Rogers, Wes               02 Villa Rica 4           1:26.53   1 
 12 Hansen, Joshua            03 Carrollton 4           1:29.35   1 
 13 Longgrear, Jackson        02 Metter-Candler 1       1:29.42   2 
 14 Lowe, Willie              03 Carrollton 4           1:41.95   2 
 
Boys 400 Meter Run 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 1:04.84  5/1/2010    Kentay Rakestraw, Jackson Co 7            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Wooten, Bryson            02 Jones Co 6             1:07.16  
  2 Simmons, Amani            03 Baldwin Co 6           1:09.86  
  3 Robertson, Deshunden      02 Morgan Co 6            1:10.90  
  4 Kates, Demetris           02 Fort ST 2              1:11.97  
  5 Daniels, Trevion          02 Brunswick  2           1:12.17  
  6 Washington, Atraiel       03 Camden Co 2            1:13.28  
  7 Smith, Aiden              02 Barrow Co 7            1:15.34  
  8 Whittenberger, Tylon      03 Cusseta-Chatt 3        1:18.48  
 
Boys 800 Meter Run 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 2:33.35  1996        David Virgets, Carroll County             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simmons, Amani            03 Baldwin Co 6           2:46.64  
  2 Gadson, Davontae          03 Brunswick  2           2:50.64  
  3 Giddens, Keith            03 Camden Co 2            2:53.83  
  4 White, David              02 Jones Co 6             2:57.33  
  5 Payne, Cary               03 Warner Robins 6        2:58.62  
  6 Lantz, Brandon            02 Dawson Co 7            2:59.83  
  7 Whittenberger, Tylon      03 Cusseta-Chatt 3        3:02.58  
  8 Thompson, Dawson          03 Jackson Co 7           3:02.60  
  9 Gray, Bryce               02 Fort ST 2              3:07.98  
 10 McClain, Finn             03 Carrollton 4           3:09.87  
 11 Bishop, Cason             02 States-Bulloch 1       3:10.48  
 12 Perry, Jaquavius          02 Cusseta-Chatt 3        3:17.56  
 13 Hansen, Joshua            03 Carrollton 4           3:23.35  
 14 Davis, Carmen             03 Metter-Candler 1       3:37.02  
 -- Goggans, Winston          02 Jefferson 7                DNS  
 
Boys 1600 Meter Run 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 5:41.15  1996        David Vergets, Carroll County             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Giddens, Keith            03 Camden Co 2            6:09.03  
  2 White, David              02 Jones Co 6             6:11.32  
  3 Ricks, Dexter             03 Baldwin Co 6           6:27.16  
  4 Bishop, Cason             02 States-Bulloch 1       6:32.31  
  5 McClain, Finn             03 Carrollton 4           6:33.62  
  6 Thompson, Dawson          03 Jackson Co 7           6:38.28  
  7 Lott, Jason               02 Douglas Cof 2          6:47.91  
  8 Hart, John                02 Walton Co 6            6:53.91  
  9 Hoch, Jared               02 Jefferson 7            7:15.26  
 10 Gibbons, Mitchell         02 Jackson Co 7           7:23.59  
 -- Whitty, Canton            02 Appling CO 2               DNS  
 
Boys 4x100 Meter Relay 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 56.03  1995        Carrollton                                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baldwin County 6  'A'                                 56.90  
  2 Brunswick 2  'A'                                      59.37  
  3 Carrollton 4  'A'                                   1:02.44  
  4 Sumter County 3  'A'                                1:03.52  
  5 Jackson County 7  'A'                               1:07.55  
 -- Swainsboro-Emanuel 1  'A'                                DQ   impeding lane 6
 
Boys 4x400 Meter Relay 9 - 10 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 4:50.46  2006        Baldwin Co 6, Baldwin Co 6                
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baldwin County 6  'A'                               5:21.21  
  2 Brunswick 2  'A'                                    5:33.29  
  3 Crisp County 3  'A'                                 5:41.66  
  4 Carrollton 4  'A'                                   5:49.00  
  5 Jefferson 7  'A'                                    6:35.53  
 
Boys High Jump 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  4-05  2007        Adonus Lee, Fort Stewart                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Young, Anthony            02 Carrollton 4           3-10.00      1.16m 
  2 Jones, Derrick            02 Swains-Emanuel 1      J3-10.00      1.16m 
  3 Gary, Marcus              02 Fort ST 2              3-04.00      1.01m 
 -- Bacon, Jashawn            03 Camden Co 2                 NH            
 -- Lee, Dawson               02 Jefferson 7                 NH            
 -- White, Cameron            02 States-Bulloch 1            NH            
 -- Bennett, Luke             03 Brantley Co 2               NH            
 -- Graves, Kadin             02 Baldwin Co 6               DNS            
 
Boys Long Jump 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 14-02.75  5/1/2010    Randell Goss, Camden Co 2                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grant, Nolan              02 Brunswick  2          13-06.00      4.11m 
  2 Bullard, Javon            02 Baldwin Co 6          13-01.50      4.00m 
  3 Wooten, Bryson            02 Jones Co 6            13-01.00      3.98m 
  4 Arnold, Sheldon           02 Walton Co 6           12-07.00      3.83m 
  5 Brown, TJ                 02 Villa Rica 4          12-06.50      3.82m 
  6 Kates, Demetris           02 Fort ST 2             12-06.00      3.81m 
  7 McKeever, John            03 Metter-Candler 1      12-03.00      3.73m 
  8 Richardson, Jaquarius     02 Irwin CO 3            11-11.00      3.63m 
  9 Davis, Kenneth            03 Douglas Cof 2         11-10.50      3.61m 
 10 Smith, Aiden              02 Barrow Co 7           11-06.00      3.50m 
 11 Johnson, Jakeem           03 Jackson Co 7          11-00.00      3.35m 
 12 Hanson, Mike              02 Villa Rica 4          10-10.50      3.31m 
 13 Lantz, Brandon            02 Dawson Co 7           10-10.00      3.30m 
 14 Searcy, Dectric           02 Irwin CO 3            10-04.00      3.14m 
 15 Grant, Jhartavion         03 States-Bulloch 1       8-08.00      2.64m 
 -- Young, Anthony            02 Carrollton 4               DNS            
 
Boys Shot Put 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 29-05  1999        Josh McGill, Murray County                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McGowan, Nathanial        02 Carrollton 4          22-07.00      6.88m 
  2 Morris, Micah             03 Camden Co 2           21-09.00      6.62m 
  3 Roberts, Je'Mazin         02 Swains-Emanuel 1      21-00.25      6.40m 
  4 Harper, Eddtrick          03 Walton Co 6           20-04.00      6.19m 
  5 Bennett, Knox             03 Brantley Co 2         20-00.00      6.09m 
  6 Steele, Colton            02 Jefferson 7           19-01.00      5.81m 
  7 McTear, Jalen             02 Irwin CO 3            17-06.00      5.33m 
  8 Lewis, Da'Marcus          02 Baldwin Co 6          17-04.50      5.29m 
 -- Herrington, Thomas Grant  02 Appling CO 2               DNS            
 
Boys Softball Throw Softball Thr 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 157-05  1999        Brend Stone, Baxley                        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Aridister, Detrius        02 Swains-Emanuel 1     147-08.00     45.00m 
  2 Dixon, Michael            02 States-Bulloch 1     138-08.00     42.26m 
  3 Thomas, Travion           02 Sumter CO 3          122-10.00     37.43m 
  4 Edwards, Jerius           02 Carrollton 4         111-03.00     33.90m 
  5 Larson, Jason             03 Appling CO 2         110-00.00     33.52m 
  6 Bennett, Knox             03 Brantley Co 2        106-04.00     32.41m 
  7 Bowers, Brandon           02 Brantley Co 2        105-05.00     32.13m 
  8 Foston, Amaad             03 Baldwin Co 6         104-00.00     31.69m 
  9 Bethea, Marcellus         02 Walton Co 6           96-05.00     29.38m 
 10 Easley, Calvin            03 Jefferson 7           87-00.00     26.51m 
 11 Rogers, Avonte            03 Barrow Co 7           85-04.00     26.00m 
 12 White, Jackson            03 Carroll CO 4          80-09.00     24.61m 
 13 Laster, Jalen             02 Irwin CO 3            80-05.00     24.51m 
 14 McGowan, Nathanial        02 Carrollton 4          79-04.00     24.18m 
 -- Pierce, Kayleb            03 Warner Robins 6            DNS            
 
Boys Standing Jump Standing Lon 9 - 10 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  7-05  1996        Kell McMilliam, Alma                        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robertson, Deshunden      02 Morgan Co 6            6-07.25      2.01m 
  2 Stokes, AJ                02 Sumter CO 3            6-05.00      1.95m 
  3 Graves, Kadin             02 Baldwin Co 6           6-00.75      1.84m 
  4 Rogers, Wes               02 Villa Rica 4           5-08.25      1.73m 
  5 Tomlinson, Cameron        03 Dawson Co 7            5-07.50      1.71m 
  6 Adams, Brandon            02 Appling CO 2          J5-07.50      1.71m 
  7 Woodson, Jynickalous      02 Crisp CO 3            J5-07.50      1.71m 
  8 Knight, Derrick           02 Swains-Emanuel 1       5-07.25      1.70m 
  9 Newton, Noah              02 Villa Rica 4           5-05.75      1.67m 
 10 Sallet, Dajuan            03 Douglas Cof 2          5-05.25      1.65m 
 11 Jones, Taylor             03 Warner Robins 6        5-04.75      1.64m 
 11 Lee, Dawson               02 Jefferson 7            5-04.75      1.64m 
 13 Gamble, Carlton           03 States-Bulloch 1       5-04.25      1.63m 
 14 Gibbons, Mitchell         02 Jackson Co 7           5-01.25      1.55m 
 15 Demery, Travis            02 Brunswick  2           4-08.75      1.44m 
 16 Elderice, Trey            03 Carroll CO 4           4-06.00      1.37m 
 -- Mobley, Cedric            03 Crisp CO 3                FOUL            
 
Boys 100 Meter Dash 11 - 12 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 12.64  5/10/2009   Hakim Montgomery, Villa Rica 4              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Goss, Randall             00 Camden Co 2              13.04q  2 
  2 Thurman, Hoy              00 Warner Robins 6          13.24q  3 
  3 Whitfield, Detravius      00 Brunswick  2             13.45q  3 
  4 Koger, Jaden              00 Camden Co 2              13.46q  1 
  5 Hardwick, Adrian          00 Jones Co 6               13.82q  1 
  6 Holloway, Dushaunte       01 Carroll CO 4             13.83q  3 
  7 Stanford, Samuel          00 Swains-Emanuel 1         13.99q  2 
  8 Bonner, Jordan            00 Carrollton 4             14.11q  1 
  9 Lewis, Kobe J.            00 Sumter CO 3              14.15   3 
 10 Sawyer, Shane             00 Barrow Co 7              14.42   2 
 11 Chambliss, Roderick       00 Crisp CO 3               14.45   1 
 12 Lewis, Anadavious         00 Carroll CO 4             14.56   2 
 13 Childs, Armand            00 Warner Robins 6          14.57   2 
 14 Griffin, William          00 Effingham CO 1           14.64   2 
 15 O'Hare, Chase             00 Barrow Co 7              15.64   1 
 -- Franco, Liam              00 Jefferson 7                DNS   3 
 -- Erickson, Jace            01 Dawson Co 7                DNS   3 
 
Boys 100 Meter Dash 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 12.64  5/10/2009   Hakim Montgomery, Villa Rica 4              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Goss, Randall             00 Camden Co 2              13.06  
  2 Thurman, Hoy              00 Warner Robins 6          13.18  
  3 Koger, Jaden              00 Camden Co 2              13.49  
  4 Whitfield, Detravius      00 Brunswick  2             13.53  
  5 Hardwick, Adrian          00 Jones Co 6               13.98  
  6 Holloway, Dushaunte       01 Carroll CO 4             14.10  
  7 Bonner, Jordan            00 Carrollton 4             14.11  
  8 Stanford, Samuel          00 Swains-Emanuel 1         14.21  
 
Boys 200 Meter Dash 11 - 12 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 26.23  5/14/2011   Heskin Smith, BRUNSWICK  2                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Koger, Jaden              00 Camden Co 2              26.88q  2 
  2 Thurman, Hoy              00 Warner Robins 6          27.37q  1 
  3 Whitfield, Detravius      00 Brunswick  2             27.91q  3 
  4 Holloway, Dushaunte       01 Carroll CO 4             28.20q  1 
  5 Grant, Darquis            01 Jones Co 6               28.25q  3 
  6 Wright, Lamont            01 Warner Robins 6          29.03q  2 
  7 Bonner, Jordan            00 Carrollton 4             29.18q  3 
  8 Chambliss, Roderick       00 Crisp CO 3               29.20q  1 
  9 Billups, Jordan           01 Camden Co 2              29.36   1 
 10 Lewis, Anadavious         00 Carroll CO 4             29.43   2 
 11 Sawyer, Shane             00 Barrow Co 7              29.69   2 
 12 Brown, Tujuandre          01 Swains-Emanuel 1         30.24   3 
 13 Griffin, William          00 Effingham CO 1           31.07   1 
 14 Lewis, Kobe A             01 Sumter CO 3              33.13   3 
 15 Jordan, Kyree             00 Irwin CO 3               34.26   3 
 16 Stewart, Jordan           00 Jefferson 7              34.80   1 
 17 Vickery, Drake            00 Jackson Co 7             34.86   2 
 -- Stanford, Samuel          00 Swains-Emanuel 1           DNS   2 
 
Boys 200 Meter Dash 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 26.23  5/14/2011   Heskin Smith, BRUNSWICK  2                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Koger, Jaden              00 Camden Co 2              27.31   27.303
  2 Thurman, Hoy              00 Warner Robins 6          27.31   27.309
  3 Whitfield, Detravius      00 Brunswick  2             27.96  
  4 Grant, Darquis            01 Jones Co 6               28.73  
  5 Wright, Lamont            01 Warner Robins 6          29.07  
  6 Holloway, Dushaunte       01 Carroll CO 4             29.24  
  7 Chambliss, Roderick       00 Crisp CO 3               29.57  
  8 Bonner, Jordan            00 Carrollton 4             29.68  
 
Boys 400 Meter Run 11 - 12 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 59.48  5/10/2009   Tyler Terry, Carroll County 4               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Jason            00 Warner Robins 6        1:00.70q  1 
  2 Goss, Randall             00 Camden Co 2            1:00.85q  1 
  3 Rorke, Jacob              00 Barrow Co 7            1:04.21q  2 
  4 Grant, Darquis            01 Jones Co 6             1:05.02q  1 
  5 Kilgore, James            00 Baldwin Co 6           1:06.08q  2 
  6 Greene, Chancelor         01 Crisp CO 3             1:09.87q  1 
  7 Hardy, Jared              00 Carroll CO 4           1:10.18q  1 
  8 Taylor, Kashif            01 Carroll CO 4           1:10.56q  1 
  9 Bridges, Jonas            01 Barrow Co 7            1:12.05   1 
 10 Gilchrist, Taylor         01 States-Bulloch 1       1:13.03   2 
 11 McKinney, Jared           01 Fort ST 2              1:13.60   1 
 12 Dunson, Noah              01 Carroll CO 4           1:14.60   2 
 13 O'Hare, Chase             00 Barrow Co 7            1:18.32   2 
 14 Brown, Javon              00 Swains-Emanuel 1       1:20.35   2 
 15 Ogden, Justus             00 Appling CO 2           1:20.41   2 
 
Boys 400 Meter Run 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 59.48  5/10/2009   Tyler Terry, Carroll County 4               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, Jason            00 Warner Robins 6        1:01.10  
  2 Goss, Randall             00 Camden Co 2            1:02.20  
  3 Grant, Darquis            01 Jones Co 6             1:03.23  
  4 Rorke, Jacob              00 Barrow Co 7            1:03.66  
  5 Kilgore, James            00 Baldwin Co 6           1:03.70  
  6 Taylor, Kashif            01 Carroll CO 4           1:10.56  
  7 Greene, Chancelor         01 Crisp CO 3             1:11.54  
  8 Hardy, Jared              00 Carroll CO 4           1:11.74  
 
Boys 800 Meter Run 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 2:28.28  5/14/2011   Evan Simmons, Baldwin Co 6                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Everette, Joseph          00 Warner Robins 6        2:35.05  
  2 Kilgore, James            00 Baldwin Co 6           2:35.43  
  3 Scott, Shatorius          01 Baldwin Co 6           2:40.24  
  4 Flynn, Michael            00 Cusseta-Chatt 3        2:40.26  
  5 Marcuz, Mitchell          01 Carrollton 4           2:40.61  
  6 Lyons, Joshua             01 Thomasville Y 3        2:47.20  
  7 Taylor, Kashif            01 Carroll CO 4           2:48.34  
  8 Murray, Willie            00 Brunswick  2           2:48.41  
  9 Gallenkamp, Ryan          00 Dawson Co 7            2:51.08  
 10 Morris, Davis             00 Carrollton 4           2:54.20  
 11 Hester, Clay              01 Jackson Co 7           2:55.78  
 12 Greene, Chancelor         01 Crisp CO 3             2:56.75  
 13 Willis, Contravious       01 Fort ST 2              2:56.86  
 14 Hernendez, Saul           00 Metter-Candler 1       2:57.54  
 15 Olivers, Isaac            00 Metter-Candler 1       3:01.02  
 16 Holliday, Ryan            00 Barrow Co 7            3:09.69  
 -- Hayes, Ryan               01 Appling CO 2               DNS  
 
Boys 1600 Meter Run 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 5:33.00  1996        McCalvin Hammonde, Fort Stewart           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Woody, Bayden             01 Walton Co 6            5:57.30  
  2 Lyons, Joshua             01 Thomasville Y 3        6:00.36  
  3 Williams, Frankie         00 Appling CO 2           6:05.93  
  4 Flynn, Michael            00 Cusseta-Chatt 3        6:06.57  
  5 Gould, Grayson            00 Warner Robins 6        6:08.01  
  6 Albertus, Joshua          00 Carrollton 4           6:11.34  
  7 Hawkins, Zebulon          00 Sumter CO 3            6:11.77  
  8 Wood, Cody                01 Dawson Co 7            6:17.10  
  9 Liggins, De'Shondre       00 Baldwin Co 6           6:19.30  
 10 Olivers, Isaac            00 Metter-Candler 1       6:20.22  
 11 Jones, Donte              00 Fort ST 2              6:25.78  
 12 Stone, Sidney             00 Carrollton 4           6:26.26  
 -- Marks, Ethein             00 Carrollton 4               DNS  
 -- Dollar, Walker            01 Metter-Candler 1           DNS  
 
Boys 4x100 Meter Relay 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 51.59  5/13/2011   Baldwin County 6, Baldwin Co 6              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Warner Robins 6  'A'                                  53.46  
  2 Camden County 2  'A'                                  53.51  
  3 Carroll County 4  'A'                                 56.54  
  4 Sumter County 3  'A'                                  58.30  
  5 Barrow County 7  'A'                                1:00.72  
  6 Swainsboro-Emanuel 1  'A'                           1:01.36  
 
Boys 4x400 Meter Relay 11 - 12 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 4:17.64  5/10/2009   Camden County 2, Camden Co 2              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baldwin County 6  'A'                               4:36.51  
  2 Carroll County 4  'A'                               4:51.00  
  3 Barrow County 7  'A'                                4:51.24  
  4 Crisp County 3  'A'                                 5:21.67  
 -- Camden County 2  'A'                                    DNS  
 
Boys High Jump 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  4-10  5/14/2011   Letaviius Nesmith, APPLING CO 2             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jackson, Jaylen           00 Brunswick  2           4-04.00      1.32m 
  2 Sanders, Christopher      00 Appling CO 2           4-02.00      1.27m 
  3 Henderson, Breon          00 Carrollton 4          J4-02.00      1.27m 
  3 Lewis, Alex               00 Appling CO 2          J4-02.00      1.27m 
  4 Traylor, Andrew           00 Carrollton 4          J4-00.00      1.21m 
  4 Jackson, Samuel           00 Barrow Co 7           J4-00.00      1.21m 
 -- Crews, Jaxson             00 Carrollton 4                NH            
 -- Johnson, Laquize          00 Baldwin Co 6                NH            
 -- Marcuz, Mitchell          01 Carrollton 4               DNS            
 -- Simmons, Terry            01 Baldwin Co 6               DNS            
 -- Franco, Liam              00 Jefferson 7                DNS            
 -- Fosten, Eulysses          01 Baldwin Co 6               DNS            
 
Boys Long Jump 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 16-07.50  5/10/2009   Jeremiah Mercer, Effingham Co 1          
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harris, Jatavious         00 Baldwin Co 6          16-08.00@     5.08m 
  2 Koger, Jaden              00 Camden Co 2           16-02.00      4.92m 
  3 Goss, Randall             00 Camden Co 2           15-11.00      4.85m 
  4 Holloway, Dushaunte       01 Carroll CO 4          14-05.50      4.40m 
  5 Robertson, Seth           01 Morgan Co 6           13-04.50      4.07m 
  6 Davis, Trent              01 Villa Rica 4          13-04.00      4.06m 
  7 Murray, Willie            00 Brunswick  2          13-03.00      4.03m 
  8 Lewis, Kobe J.            00 Sumter CO 3           13-01.00      3.98m 
  9 Childs, Armand            00 Warner Robins 6       12-08.00      3.86m 
 10 Howard, Antraveiously     00 Metter-Candler 1      12-07.00      3.83m 
 11 Crumbley, Samorai         01 Sumter CO 3           12-05.50      3.79m 
 12 Sawyer, Shane             00 Barrow Co 7           12-02.50      3.72m 
 13 Anderson, Eric            01 Irwin CO 3            12-00.00      3.65m 
 14 Bailey, Kentoris          01 Carrollton 4          11-11.00      3.63m 
 15 O'Hare, Chase             00 Barrow Co 7           11-00.00      3.35m 
 16 Bridges, Jonas            01 Barrow Co 7           10-11.00      3.32m 
 17 Hughes, Cobi              00 Swains-Emanuel 1      10-09.00      3.27m 
 -- Lispey, Davardrion        01 States-Bulloch 1           DNS            
 
Boys Shot Put 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 41-02  1999        Lamarcus Graves, Baldwin County             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dasher, Henry             00 Appling CO 2          35-06.50     10.83m 
  2 Pierce, Jeremiah          00 Carrollton 4          35-03.50     10.75m 
  3 Whitehead, Len'Neth       01 Morgan Co 6           31-07.50      9.63m 
  4 Robertson, Brandon        00 Baldwin Co 6          30-01.00      9.16m 
  5 Holmes, Bryan             00 Appling CO 2          30-00.00      9.14m 
  6 Gibbons, Jalcoby          00 Swains-Emanuel 1      25-04.00      7.72m 
  7 Bailey, Ervin             00 Camden Co 2           25-00.00      7.62m 
  8 Cooke, Carl               00 Carrollton 4          22-03.75      6.80m 
  9 Orozco, Alija             01 Carroll CO 4          20-02.50      6.15m 
 10 Wentz, Adam               00 States-Bulloch 1      20-01.50      6.13m 
 11 Richmond, Andrew          00 Sumter CO 3           19-06.00      5.94m 
 -- Hughley, Louis            01 Baldwin Co 6               DNS            
 
Boys Softball Throw Softball Thr 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 204-04  1998        Malcolm Hatcher, Wayne County              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pierce, Jeremiah          00 Carrollton 4         159-10.00     48.71m 
  2 Newkirk, Kendrick         00 Appling CO 2         151-10.00     46.27m 
  3 Gallenkamp, Ryan          00 Dawson Co 7          142-09.00     43.51m 
  4 Taylor, Kashif            01 Carroll CO 4         141-04.00     43.07m 
  5 Middleton, Landon         00 Brantley Co 2        130-07.00     39.80m 
  6 Brown, Tujuandre          01 Swains-Emanuel 1     129-05.00     39.44m 
  7 Tanner, Briceton          00 States-Bulloch 1     127-07.00     38.88m 
  8 Bailey, Ervin             00 Camden Co 2          125-06.00     38.25m 
  9 Jackson, Samuel           00 Barrow Co 7          123-09.00     37.71m 
 10 Whitehead, Len'Neth       01 Morgan Co 6          121-06.00     37.03m 
 11 Richmond, Andrew          00 Sumter CO 3          119-06.00     36.42m 
 12 Robertson, Brandon        00 Baldwin Co 6         105-09.00     32.23m 
 13 Owen, Hans                00 Warner Robins 6      103-09.00     31.62m 
 14 Greene, Chancelor         01 Crisp CO 3            99-04.00     30.27m 
 15 Keller, Carlos            00 Dawson Co 7           98-04.00     29.97m 
 -- Dallas, Jalen             00 Carrollton 4              FOUL            
 -- Turner, Ahmad             01 Thomasville Y 3            DNS            
 
Boys Standing Jump Standing Lon 11 - 12 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  8-04  4/30/2010   Harrison Poole, Camden Co 2                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Whitfield, Detravius      00 Brunswick  2           7-07.00      2.31m 
  2 Grant, Darquis            01 Jones Co 6             7-06.00      2.28m 
  3 Jackson, Jaylen           00 Brunswick  2           7-05.75      2.27m 
  4 Robertson, Seth           01 Morgan Co 6            6-05.75      1.97m 
  5 Chambliss, Roderick       00 Crisp CO 3             6-05.50      1.96m 
  6 Hughes, Cobi              00 Swains-Emanuel 1       5-11.75      1.82m 
  7 Lyons, Joshua             01 Thomasville Y 3        5-10.75      1.79m 
  8 Dunson, Noah              01 Carroll CO 4           5-08.25      1.73m 
  9 Wood, Cody                01 Dawson Co 7            5-07.00      1.70m 
 10 Bridges, Jonas            01 Barrow Co 7            5-02.75      1.59m 
 11 Tosh, Matt                01 Villa Rica 4           4-08.50      1.43m 
 -- Bland, Tykemen            01 Baldwin Co 6               DNS            
 -- Franco, Liam              00 Jefferson 7                DNS            
 -- Lewis, Alex               00 Appling CO 2               DNS            
 -- Denney, Wyatt             01 Carroll CO 4               DNS            
 -- West, Jaylon              00 States-Bulloch 1           DNS            
 
Boys 100 Meter Dash 13 - 14 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 11.27  1996        Bryan Sears, Fort Stewart                   
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bolston, Keandre          99 Baldwin Co 6             12.22q  2 
  2 Moore, Devon              98 Appling CO 2             12.38q  1 
  3 Baker, Jeremiah           98 Camden Co 2              12.40q  1 
  4 Mathews, Khaleeq          98 Cusseta-Chatt 3          12.47q  1 
  5 Morris, Japheth           98 Appling CO 2             12.70q  2 
  5 Johnson, Donte'           98 Carroll CO 4             12.70q  2 
  7 Alphabet, Jayland         98 Carroll CO 4             12.97q  1 
  8 Jones, Donavon            99 Swains-Emanuel 1         12.99q  2 
  9 Tolar, Zack               99 Irwin CO 3               13.15   1 
 10 Givens, Dashon            98 Swains-Emanuel 1         13.22   1 
 11 Shawa, Alex               98 Jackson Co 7             14.45   2 
 12 Johnson, Mario            99 Baldwin Co 6             14.48   1 
 13 Owolabi, Jordan           98 Barrow Co 7              14.82   2 
 14 Custer, Noah              98 Jackson Co 7             15.12   1 
 -- Pierce, Joshua            98 Carrollton 4               DNS   2 
 -- Bolus, Drake              98 Jones Co 6                 DNS   2 
 
Boys 100 Meter Dash 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 11.27  1996        Bryan Sears, Fort Stewart                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Bolston, Keandre          99 Baldwin Co 6             12.28  
  2 Moore, Devon              98 Appling CO 2             12.63  
  3 Mathews, Khaleeq          98 Cusseta-Chatt 3          12.67  
  4 Baker, Jeremiah           98 Camden Co 2              12.71  
  5 Morris, Japheth           98 Appling CO 2             12.85  
  6 Johnson, Donte'           98 Carroll CO 4             12.93  
  7 Alphabet, Jayland         98 Carroll CO 4             13.15  
  8 Jones, Donavon            99 Swains-Emanuel 1         13.37  
 
Boys 200 Meter Dash 13 - 14 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 23.39  2000        DJ Jones, Camden County                     
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bolston, Keandre          99 Baldwin Co 6             24.67q  1 
  2 Poole, Harrison           98 Camden Co 2              25.28q  1 
  3 Baker, Jeremiah           98 Camden Co 2              25.55q  2 
  4 Morris, Japheth           98 Appling CO 2             25.67q  1 
  5 Johnson, Donte'           98 Carroll CO 4             25.74q  1 
  6 Williams, Jaylan          98 Swains-Emanuel 1         26.18q  2 
  7 Mathews, Khaleeq          98 Cusseta-Chatt 3          26.25q  2 
  8 Tolar, Zack               99 Irwin CO 3               26.38q  1 
  9 Jones, Donavon            99 Swains-Emanuel 1         26.81   1 
 10 Alphabet, Jayland         98 Carroll CO 4             27.30   2 
 11 Harden, Dexter            99 Baldwin Co 6             27.60   2 
 12 Anderson, Jordan          99 Villa Rica 4             27.88   1 
 13 Shawa, Alex               98 Jackson Co 7             29.80   2 
 14 Custer, Noah              98 Jackson Co 7             30.85   1 
 -- Bolus, Drake              98 Jones Co 6                 DNS   2 
 
Boys 200 Meter Dash 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 23.39  2000        DJ Jones, Camden County                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Bolston, Keandre          99 Baldwin Co 6             25.01  
  2 Poole, Harrison           98 Camden Co 2              25.07  
  3 Morris, Japheth           98 Appling CO 2             25.80  
  4 Johnson, Donte'           98 Carroll CO 4             26.20  
  5 Mathews, Khaleeq          98 Cusseta-Chatt 3          26.23  
  6 Baker, Jeremiah           98 Camden Co 2              26.25  
  7 Williams, Jaylan          98 Swains-Emanuel 1         26.53  
  8 Tolar, Zack               99 Irwin CO 3               27.25  
 
Boys 400 Meter Run 13 - 14 year olds
===================================================================
  State GRPA: @ 53.27  5/2/2008    Russell Brown, Camden Co 2                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Vann, Johnny              98 Appling CO 2             58.21q  1 
  2 Harden, Dexter            99 Baldwin Co 6           1:00.59q  2 
  3 Pierce, Joshua            98 Carrollton 4           1:00.70q  2 
  4 Clayton, Tacorey          99 Baldwin Co 6           1:00.93q  1 
  5 Spencer, Ahmad            98 Thomasville Y 3        1:02.02q  1 
  6 Owolabi, Jordan           98 Barrow Co 7            1:04.54q  1 
  7 DiBlasi, Josh             98 Jackson Co 7           1:04.63q  1 
  8 Myrick, Chris             98 Brunswick  2           1:07.37q  2 
  9 Daniel, Dante             99 Carroll CO 4           1:08.21   2 
 10 Compton, Jeramiah         99 Camden Co 2            1:09.31   1 
 11 Bailey, Kyle              99 Carroll CO 4           1:11.57   1 
 12 Bridges, Jaylon           99 Sumter CO 3            1:11.76   2 
 13 Tolder, Ian               99 Walton Co 6            1:12.26   2 
 14 Payne, Anthony            99 Sumter CO 3            1:17.38   1 
 -- Givens, Dashon            98 Swains-Emanuel 1           DNS   2 
 
Boys 400 Meter Run 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 53.27  5/2/2008    Russell Brown, Camden Co 2                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harden, Dexter            99 Baldwin Co 6             58.56  
  2 Vann, Johnny              98 Appling CO 2             59.14  
  3 Pierce, Joshua            98 Carrollton 4             59.73  
  4 Clayton, Tacorey          99 Baldwin Co 6           1:00.83  
  5 Spencer, Ahmad            98 Thomasville Y 3        1:01.27  
  6 Owolabi, Jordan           98 Barrow Co 7            1:05.63  
  7 Myrick, Chris             98 Brunswick  2           1:07.40  
  8 DiBlasi, Josh             98 Jackson Co 7           1:08.42  
 
Boys 800 Meter Run 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 2:14.86  5/10/2009   Dennis Williams, Appling Co 2             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simmons, Evan             99 Baldwin Co 6           2:19.47  
  2 Hamm, Shareez             98 Jones Co 6             2:26.40  
  3 Starke, Torrence          99 Brunswick  2           2:28.53  
  4 Liles, Noah               99 Carroll CO 4           2:29.83  
  5 DiBlasi, Josh             98 Jackson Co 7           2:33.01  
  6 Black, Herman             99 Jones Co 6             2:33.80  
  7 Marty, Peter              98 Barrow Co 7            2:34.38  
  8 Sener, Donald             99 Carrollton 4           2:39.91  
  9 Bell, Earl                99 Brunswick  2           2:46.99  
 10 Newbern, Jack             99 Carrollton 4           2:48.84  
 11 Thompson, JC              99 Metter-Candler 1       3:08.37  
 -- Compton, Jeramiah         99 Camden Co 2                DNF  
 
Boys 1600 Meter Run 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 4:59.57  5/9/2009    Daniel Broadhead, Wayne Co 2              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simmons, Evan             99 Baldwin Co 6           5:17.27  
  2 Liles, Noah               99 Carroll CO 4           5:26.84  
  3 Hamm, Shareez             98 Jones Co 6             5:27.80  
  4 Marty, Peter              98 Barrow Co 7            5:48.27  
  5 Compton, Terry            98 Camden Co 2            6:03.33  
  6 Bell, Earl                99 Brunswick  2           6:19.73  
  7 Farmer, Ethan             98 Barrow Co 7            6:36.68  
  8 Black, Herman             99 Jones Co 6             6:37.03  
  9 Reagin, Eliyah            98 Barrow Co 7            7:22.83  
 -- Jones, John               99 Appling CO 2               DNS  
 -- Newbern, Jack             99 Carrollton 4               DNS  
 -- Sener, Donald             99 Carrollton 4               DNS  
 
Boys 4x100 Meter Relay 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 47.77  2005        Camden Co 2, Camden Co 2                    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Appling County 2  'A'                                 49.18  
  2 Baldwin County 6  'A'                                 50.42  
  3 Carroll County 4  'A'                                 52.01  
  4 Barrow County 7  'A'                                1:04.27  
 -- Crisp County 3  'A'                                     DNF  
 -- Swainsboro-Emanuel 1  'A'                                DQ   impeding lane 6
 
Boys 4x400 Meter Relay 13 - 14 year olds
================================================================
  State GRPA: @ 3:53.41  1996        Baldwin County                            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Baldwin County 6  'A'                               4:01.06  
  2 Appling County 2  'A'                               4:09.53  
  3 Carroll County 4  'A'                               4:32.38  
  4 Crisp County 3  'A'                                 4:48.80  
 
Boys High Jump 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @  5-10  2001        Linnie Darden, Liberty County               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Moore, Devon              98 Appling CO 2           5-06.00      1.67m 
  2 Nesmith, Letaviius        99 Appling CO 2           5-05.00      1.65m 
  3 Bass, Deandre             98 Camden Co 2            5-02.00      1.57m 
  4 Clayton, Tacorey          99 Baldwin Co 6           5-01.00      1.54m 
  5 Marty, Peter              98 Barrow Co 7            4-08.00      1.42m 
  6 DiBlasi, Josh             98 Jackson Co 7           4-07.00      1.39m 
  7 Owolabi, Jordan           98 Barrow Co 7            4-06.00      1.37m 
  7 Thomas, Jaylan            99 Carrollton 4           4-06.00      1.37m 
 -- Robertson, Tyresse        98 Baldwin Co 6                NH            
 -- Crews, Cade               99 Carrollton 4                NH            
 -- Liles, Noah               99 Carroll CO 4                NH            
 
Boys Long Jump 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 19-09  2001        Kedric Mawning, Baldwin County              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Poole, Harrison           98 Camden Co 2           18-05.00      5.61m 
  2 Morris, Japheth           98 Appling CO 2          18-02.50      5.54m 
  3 Tolar, Zack               99 Irwin CO 3            18-00.00      5.48m 
  4 Benyards, Cartavin        98 Irwin CO 3            17-00.00      5.18m 
  5 Bolston, Keandre          99 Baldwin Co 6          16-10.00      5.13m 
  6 Vann, Johnny              98 Appling CO 2          15-10.00      4.82m 
  7 Anderson, Jordan          99 Villa Rica 4          15-01.00      4.59m 
  8 Simmons, Evan             99 Baldwin Co 6          15-00.00      4.57m 
  9 Johnson, Donte'           98 Carroll CO 4          14-00.00      4.26m 
 10 Shawa, Alex               98 Jackson Co 7          13-04.00      4.06m 
 11 Griffin, Chase            98 Carrollton 4          12-09.00      3.88m 
 12 McCoy, Kenneth            98 Swains-Emanuel 1      12-02.00      3.70m 
 13 Bolus, Drake              98 Jones Co 6             5-09.00      1.75m 
 -- Williams, Jaylan          98 Swains-Emanuel 1           DNS            
 
Boys Shot Put 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 56-01.50  1997        John Milo, Carrollton                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grant, Tyler              99 Brunswick  2          41-04.50     12.61m 
  2 Buggs, Nyzaia             99 Appling CO 2          40-10.00     12.44m 
  3 Bailey, Kyle              99 Carroll CO 4          40-02.75     12.26m 
  4 Givens, Dashon            98 Swains-Emanuel 1      36-01.25     11.00m 
  5 Gamble, Casey             98 States-Bulloch 1      35-10.25     10.92m 
  6 Hill, Joseph              98 Appling CO 2          35-05.00     10.79m 
  7 Williams, Brae'Lin        99 Sumter CO 3           33-09.50     10.29m 
  8 Ricks, Zavieon            99 Swains-Emanuel 1      31-08.50      9.66m 
  9 Noell, Christian          99 Carroll CO 4          29-11.00      9.11m 
 10 Harden, Dexter            99 Baldwin Co 6          29-03.50      8.92m 
 11 Dooley, Jarrett           98 Walton Co 6           26-01.00      7.95m 
 12 Crews, Cade               99 Carrollton 4          24-01.75      7.35m 
 
Boys Softball Throw Softball Thr 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 239-06  2006        Javec King, Swain-Eman 1                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Baker, Jeremiah           98 Camden Co 2          185-05.00     56.51m 
  2 Grant, Tyler              99 Brunswick  2         184-04.00     56.18m 
  3 Hamm, Shareez             98 Jones Co 6           174-08.00     53.23m 
  4 Buggs, Nyzaia             99 Appling CO 2         173-04.00     52.83m 
  5 Williams, Brae'Lin        99 Sumter CO 3          164-03.00     50.06m 
  6 Ricks, Zavieon            99 Swains-Emanuel 1     164-01.00     50.01m 
  7 Wilbanks, Kamar           99 Carrollton 4         158-01.00     48.18m 
  8 Griffin, Chase            98 Carrollton 4         152-03.00     46.40m 
  9 Bailey, Kyle              99 Carroll CO 4         149-00.00     45.41m 
 10 Johnson, Mario            99 Baldwin Co 6         118-06.00     36.11m 
 11 Tolder, Ian               99 Walton Co 6          116-08.00     35.56m 
 -- Scott, Deshawn            98 Metter-Candler 1           DNS            
 
Boys Standing Jump Standing Lon 13 - 14 year olds
==========================================================================
  State GRPA: @ 9-06.50  1997        Johnny Peppers, Liberty County            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Poole, Harrison           98 Camden Co 2            9-05.50      2.88m 
  2 Crosby, Keelan            98 Appling CO 2           8-09.25      2.67m 
  3 Williams, Jaylan          98 Swains-Emanuel 1       8-05.50      2.57m 
  4 Ballard, Aloysius         98 Brunswick  2           8-03.75      2.53m 
  5 Waters, Tareque           98 Crisp CO 3             7-08.50      2.34m 
  6 Daniel, Dante             99 Carroll CO 4           7-06.75      2.30m 
  7 Kelsey, Tyrelk            99 Baldwin Co 6           6-11.25      2.11m 
  8 McCoy, Kenneth            98 Swains-Emanuel 1       6-11.00      2.10m 
  9 Green, Tavis              98 Crisp CO 3             6-10.50      2.09m 
 10 Black, Herman             99 Jones Co 6             6-09.00      2.05m 
 11 Jackson, Demarion         98 Jones Co 6             6-01.00      1.85m